Jeden z najwybitniejszych twórców anime

Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator w Poznaniu ugości w tym roku Masaakiego Yuasę, jednego z najbardziej cenionych twórców anime na świecie.

Podczas festiwalu w dniach 25-30 czerwca 2024 będziemy mieli okazję obejrzeć wybrane pełnometrażowe i krótkometrażowe produkcje reżysera m. in. film „Mind Game” o historii Nishiego, zakochanego nieudacznika, który po śmiertelnym starciu z japońską mafią trafia do nieba i z powrotem, czy „Ride Your Wave” o relacji surferki i strażaka.

Masaaki Yuasa, urodzony w 1965 roku w prefekturze Fukuoka w Japonii, to reżyser filmów animowanych, który zdobył międzynarodowe uznanie swoimi wyjątkowymi produkcjami. W jego twórczości często pojawiają się trudne i poważne tematy połączone z eksperymentalną formą animacji. Na przestrzeni lat stworzył filmy i seriale skierowane zarówno do młodego odbiorcy, jak i osób dorosłych. Jego produkcje, takie jak „Mind Game”, „The Night is Short, Walk On Girl” oraz „Lu Over the Wall”, zostały uhonorowane prestiżowymi nagrodami na festiwalach, w tym na Annecy International Animation Film Festival, czy Japan Media Arts Festival.

Prawdziwy międzynarodowy rozgłos przyniosły mu produkcje dostępne na platformie Netflix: „Devilman Crybaby” oraz „Japan Sinks: 2020”, które przyczyniły się do ugruntowania jego pozycji, jako jednego z najwybitniejszych twórców anime. 

Fot. FB

Pełny program festiwalu będzie dostępny od czerwca na oficjalnej stronie www.animator-festival.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*