Jak co rok – zachwyca

Wspaniała świąteczna atmosfera, piękne ozdoby, regionalne potrawy, przepyszne łakocie, diabelski młyn, a także wiele innych atrakcji, to wszystko na placu Wolności  od 17 listopada do 21 grudnia.

A to za sprawą Betlejem Poznańskiego, czyli jarmarku świątecznego, który od kilku lat, odbywa się w stolicy Wielkopolski. Jak rok temu, sercem jarmarku jest od 17 listopada plac Wolności, a od 1 grudnia Stary Rynek. Niezmiennie przyciąga on także tłumy turystów, z Polski i zagranicy.  Nie tylko ze względu na przepyszne potrawy, wspaniałe – często własnoręcznie wykonane – ozdoby, liczne karuzele, stoiska zabaw dla najmłodszych, ale przede wszystkim ze względu na panujący tam świąteczny klimat.

Poza odwiedzaniem świątecznych stoisk, próbowaniem pysznych domowych potraw, małokalorycznych świątecznych słodkości, kosztowaniem rozgrzewającego grzanego wina, na odwiedzających czeka mnóstwo innych atrakcji, o które zadbali organizatorzy tego wydarzenia. Na placu Wolności pojawił się jak rok wcześniej wspaniały 33-metrowy diabelski młyn, który wzbudza największy zachwyt wśród odwiedzających. Niektórzy z nich potrafią stać w długich kolejkach, aby móc z wysokości podziwiać świąteczny jarmark.

15 grudnia gościli tutaj dziennikarze z  RMF FM z choinkami. 19 grudnia przyjedzie świąteczna ciężarówka Coca-Coli. Na Starym Rynku  1 grudnia rozświetlono choinkę, od 8 do 9 grudnia trwała, trzynasta już, edycja Poznań Ice Festival, który,  jak rok temu, cieszył się ogromnym zainteresowanie. Rywalizowali najlepsi rzeźbiarze z całego świata, a dodatkową atrakcją, podczas tej edycji, było lodowe miasteczko, o powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych. 13 grudnia wspólnie zaśpiewano kolędę „Cicha noc” w wielu językach świata. Jednym z ostatnich ważnych wydarzeń na Starym Rynku, było Betlejemskie Światło Pokoju – w trzecią niedziele adwentu. Poza wspomnianymi wyżej wydarzeniami, odbywały się liczne koncerty,   Dzień z Hospicjum Palium, Rodzinne Kolędowanie. Oczywiście, to jeszcze, nie koniec atrakcji, gdyż  Betlejem Poznańskie trwa nadal  i czeka na odwiedzających do 21 grudnia, na placu Wolności od godziny  11 do 21, a na Starym Rynku od 11 do 19 .

Poznańskie Betlejem wspaniale wprowadza w klimat świąt, nie pozostaje więc nic innego, jak życzyć tylko tego, aby ta  świąteczna atmosfera, panująca na jarmarku, zagościła w każdym domu w te święta, a Nowy Rok był jeszcze piękniejszy od poprzedniego.

Fot. Kinga Arend

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*