Feliks także na rynku niemieckim

Feliks (łac. szczęściarz) po ukończeniu studiów, mozolnie przedziera się w Polsce i za granicą przez świat medycyny, nazywany często „basenem pełnym rekinów”. Polski czytelnik poznał już jego ciekawy los, wnikliwe obserwacje i trafne oceny kolejnych zdarzeń. Od niedawna książka Sylwestra Minko dostępna jest także na niemieckim rynku księgarskim.

Tytułowy bohater ukazuje nam świat, który na ogół znamy z jednej strony – pacjenta. Teraz mamy szansę zobaczyć to, co na co dzień widzi, czym żyje, lekarz.  W przeróżnych okolicznościach spotyka on przeróżnych ludzi.  Jacy oni są? Jakimi motywami, wskazaniami, kierowali się, wybierając właśnie ten kierunek studiów i ten zawód? Jak znieśli pierwsze i kolejne zderzenia z twardą rzeczywistością? Jak radzą sobie z rygorami walki o czyjeś zdrowie, życie?

S. Minko nie kluczy, odpowiada wprost, a swoją szczerością wzmacnia zaufanie do słów zawartych na stronach książki „…und so tickt ein Mediziner”; w Polsce ukazała się ona pod tytułem „Lekarz z powołania? Przygody Feliksa w krainie medyków”). Poznajemy różne tajemnice i zakamarki zawodu lekarza. Zawodu, który satysfakcjonuje, ale i uwiera. Zawodu, z którym pacjent i jego najbliżsi, znajomi, wiążą liczne oczekiwania, wymagania i nadzieje, także pretensje.

Autor jest absolwentem Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, doktorem nauk medycznych. Tutaj stawiał pierwsze zawodowe kroki. Stąd wyruszył w świat. Osiadł w Niemczech, gdzie najpierw pracował w szpitalu, a potem otworzył i wiele lat prowadził własną praktykę lekarską.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*