Ed Sheeran z sześcioma statuetkami

W MGM Grand Arena w Las Vegas odbyła się gala wręczenia nagród Billboard Music Awards. Bruno Mars, Ed Sheeran i Kendrick Lamar zdominowali nominacje, ponieważ każdy z nich miał szanse na otrzymanie 15 statuetek. 

Największym wygranym tego wieczoru okazał się Ed Sheeran, który wygrał w sześciu kategoriach: Najlepszy artysta, Najlepszy artysta radiowy, Najlepszy artysta na Billboard Hot 100, Najlepszy męski artysta, a jego hit „Shape of You” zdobył tytuł Najlepszej piosenki radiowej. Galę poprowadziła Kelly Clarkson, a otworzyła ją  Ariana Grande z jej najnowszym singlem „No Tears Left to Cry”, a na scenie wystąpili następnie m. in. Christina Aguilera w duecie z Demi Lovato, Dua Lipa, Shawn Mendes, Ed Sheeran, Camila Cabello. Zdobywczyni nagrody dla ikony, Janet Jackson, wystąpiła po raz pierwszy w telewizji od 9 lat.

Billboard Music Awards  od 1990 roku odbywały się co roku w grudniu, lecz w 2006 roku zaprzestano organizowania gali. W 2011 nagrody powróciły, zmieniając miesiąc rozdania statuetek na maj.

Fot. Zrzut ekranu Instagrama Billboardu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*