Dywan w samym sercu miasta

Tegoroczny Dywan Kwiatowy zostanie ułożony w samym sercu Poznania – w parku Adama Mickiewicza na powierzchni trawnikowej przed Teatrem Wielkim im. Stanisława Moniuszki.

Projekt nawiązuje do 30-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Są w nim najważniejsze jego atrybuty, jak: turbina wiatrowa, dom – symbol przyjaznych środowisku inwestycji, panele fotowoltaiczne, energia elektryczna czy woda – pompa ciepła. Kompozycja ma za zadanie symbolizować, że przyszłość naszego kraju leży w naszych rękach.
Od wielu lat Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu współpracuje z Kołem Naukowym Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (KNAK).
Również i w tym roku, wzorem lat ubiegłych, do inicjatywy przyłączą się studenci – dwudziestu członków KNAK, którzy, pod przewodnictwem mgr inż. arch. kraj. Agaty Walczak-Górki, już w czwartek, 11 maja br. wytyczą i usypią tegoroczne Poznańskie Dywany Kwiatowe.

X Poznańskie Dywany Kwiatowe 2023. Producent tulipanów:

Specjalistyczne Gospodarstwo Ogrodnicze
Barbara i Michał Szymanowscy