Dwa dni atrakcji

Już dzisiaj finał Festiwalu Ludzie Książki.  Od godz. 16 Biblioteka Raczyńskich  zaprasza na Taras biblioteczny m. in.  na spotkanie z norweską autorką Niną Lykke (godz. 16.30),  panel o tłumaczeniu, w którym wezmą udział Sofija Andruchowycz, Ryszard Kupidura, Karolina Drozdowska i  warsztaty dla dzieci z Martą Guzowską (zgłoszenia: zapisy@bracz.edu.pl). Zwieńczeniem dnia będzie o godz. 21 koncert DAGADANY.

W sobotę wśród wydarzeń – o godz. 12 Marcel Woźniak rozmawia z Mistrzem: Antonim Liberą,  o 14  gościć będziemy Annę Gacek,  a godz.  16 zapraszamy na  panel o pokoleniu i sprawie książki, w którym głos zabiorą Okoń w sieci i Katarzyna Barlińska vel Pizgacz. Szczegóły i program na stronie: http://www.bracz.edu.pl/event/final-festiwalu-ludzie-ksiazki/

W Bibliotece działa też Muzeum wyobraźni – wyjątkowa przestrzeń, w której białe plamy można wypełnić słowem.   Festiwal Ludzie Książki jest częścią projektu „Sztuczna inteligencja w służbie książki”, który korzysta z dofinansowania z Programu Kultura w ramach Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021.

Organizatorem Festiwalu jest Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu, partnerami Fundusze norweskie i EOG, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Książki, Miasto Poznań, NORLA, Literacka. Tu się czyta.

Fot. Dominika Dyka http://www.dagadana.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*