Dajemy głos młodym. Zaczynamy od AI


Ambasada Wielkiej Brytanii w Warszawie oraz British Council, w partnerstwie z Fundacją „Kultura nie boli” otwierają nową serię wydarzeń zatytułowanych YOUTH CONNECTS, podczas których młode osoby będą miały okazję dyskutować o globalnych wyzwaniach.

Celem YOUTH CONNECTS jest łączenie osób młodych, artystycznych, opiniotwórców i kreatorek. Każde z wydarzeń skupi się na ważnym i interesującym globalną publikę zjawisku i będzie okazją, by w nowatorski sposób przyjrzeć się podejmowanym tematom oraz spojrzeć na nie z nowej perspektywy i śledzić dynamiczne zmiany, jakim podlegają. Dajemy głos młodym i tworzymy okazję do zaangażowania się w procesach mogących budować lepszą przyszłość.

Zapraszamy na pierwsze wydarzenie YOUTH CONNECTS, które odbędzie się w czwartek, 22 lutego w Big Book Cafe MDM [ul. Koszykowa 34/50] o godz. 19. Poświęcimy je rozwojowi sztucznej inteligencji i roli, jaką odgrywa z sztuce – THE END OF ART? AI VS. CREATIVITY.

Gośćmi wydarzenia będą Reema Selhi z Design and Artists Copyright Society w Wielkiej Bytanii oraz Arkadiusz Rataj, polski artysta tworzący sztukę cyfrową z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, łączący działalność artystyczną z naukami ścisłymi. Projektuje i wdraża twórcze rozwiązania z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Jego doświadczenie pozwoli zaprezentować, jak sztuczna inteligencja uczestniczy w procesie powstawania dzieł sztuki, jakie ryzyka i korzyści wiążą się z nowymi technologiami. Perspektywa praktykującego artysty zostanie w dyskusji dopełniona doświadczeniami brytyjskiej ekspertki znającej wyzwania związane z istnieniem nowych narzędzi sztucznej inteligencji i ich wpływem na ochronę praw autorskich.

Goście dyskusji pomogą zrozumieć, jak w praktyce sztuczna inteligencja uczy się od ludzi, na ile jest twórcza i samodzielna oraz czy wkrótce maszyny będą zdolne do tworzenia dzieł sztuki przerastających ludzkie osiągnięcia. A jeśli tak, jak wpłynie to na status artystów i artystek, to, jak są postrzegane i podziwiane, a ich dzieła – wyceniane.

Wspólnie z uczestnikami i uczestniczkami spotkania, zgromadzonymi na miejscu i uczestniczącymi w transmisji on-line – goście będą dyskutować o tym, jak sztuczna inteligencja zredefiniuje pojęcie talentu i samej sztuki.

Wieczór poprowadzi dziennikarka Sylwia Czubkowska, a po wystąpieniach gości zaprosimy do dyskusji publiczność. Wydarzenie będzie transmitowane na Facebooku na profilu Big Book Cafe oraz British Council Polska. Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.

UWAGA! Organizatorzy zapraszają osoby dorosłe. Wydarzenie na Facebooku: https://bit.ly/47RZMB9

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*