Dają przykład i nadzieję…

Ten wyjątkowy koncert  dedykowany był przez Hospicjum Domowe, z wielką serdecznością i wdzięcznością,  jego wolontariuszom, darczyńcom, przyjaciołom. 

Aula UAM wypełniła się wczoraj do ostatniego miejsca. Były słowa podziękowań i uznania, medale, honorowe tytuły. Wystąpiła Reprezentacyjna Orkiestra Sił Powietrznych Wojska Polskiego pod dyrekcją majora Pawła Joksa i soliści.

– Z ogromną wdzięcznością zwracam się do wolontariuszy, którzy swoim bezinteresownym zaangażowaniem dają nam nie tylko przykład, ale również nadzieję, że w każdej opresji znajdzie się ktoś, kto poda pomocną dłoń. Jak Państwo wiecie, od kilku lat budujemy stacjonarne hospicjum dla dzieci i dorosłych. Miałam nadzieję, że w tym roku będę mogła powiedzieć, że udało się zakończyć budowę. Prace są bardzo zaawansowane, ale nadal brakuje nam pieniędzy na ich zakończenie. Bardzo liczę na to, że dzięki zespoleniu działań wielu instytucji, między innymi urzędów: wojewódzkiego, marszałkowskiego, miasta, starostwa, instytucji i firm, a także licznych darczyńców, uda nam się dokończyć w najbliższym czasie budowę tak potrzebnego dla miasta i województwa hospicjum stacjonarnego dla dzieci i dorosłych – mówiła dr Anna Jakrzewska-Sawińska, wiceprezes Wielkopolskiego Stowarzyszenia Wolontariuszy Opieki Paliatywnej „Hospicjum Domowe”.

Zwieńczeniem dorocznego (już 21.) koncertu, zatytułowanego tym razem „Uzbrojeni w serce – Wojsko dla Hospicjum”, była wespół zaśpiewana kolęda „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

Fot. Roman Szymański

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*