Burmistrz przeprosił i obiecał

Sylwester  za nami, jednak dyskusje na jego temat nie ustają. Niektórzy wspominają chwile szampańskiej zabawy, inni nadal dochodzą do siebie, a jeszcze inni narzekają. Tak jak mieszkańcy Zakopanego, gdzie odbyła się największa impreza sylwestrowa w Polsce.

Jej organizatorem była Telewizja Polska, która nie szczędziła pieniędzy, aby zadowolić widzów. Efekt został osiągnięty, ponieważ koncert w pewnym momencie oglądało około 7 milionów widzów. Wystąpiły gwiazdy pop, disco polo, a również wykonawca najbardziej rozpoznawalnego utworu zeszłego roku, czyli piosenki “Despacito”.

Tak jak zadowoleni byli zarówno widzowie, jak i organizatorzy, tak koncert nie przypadł do gustu wszystkim mieszkańcom Zakopanego. Skarżyli się oni na hałas, który doskwierał im do późnych godzin nocnych. Ponadto turyści, którzy nie chcieli zastosować zakazu spożywania alkoholu pod sceną, szukali go na terenie pobliskiego osiedla. Nie do końca świadomi, zakłócali ciszę, pozostawili po sobie wiele zanieczyszczeń, a niektórzy próbowali nawet włamać się do jednego z samochodów.

Mieszkańcy zimowej stolicy Polski nie zostawili  tej sprawy i na ręce burmistrza złożyli skargę. Gospodarz Zakopanego w oficjalnym liście przeprosił wszystkich oraz podziękował za życzliwość i wyrozumiałość. Obiecał, że wyciągnie wnioski i w przyszłym roku postara się, aby taka impreza odbyła się bez najmniejszych problemów.

Fot. zrzut ekranu http://krakow.tvp.pl/35442186/sylwester-marzen-sukces-tvp-i-zakopanego

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*