Atrakcji bez liku!

W najbliższą sobotę  (godz. 11-20) na PGE Narodowym spotkają się pasjonaci nauki z Polski i zagranicy. 21. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik odbędzie się w tym roku pod hasłem „Ziemia”. Wstęp  wolny.

Piknik Naukowy jest wydarzeniem unikatowym. Jako największe w Europie plenerowe wydarzenie upowszechniające naukę, stał się rozpoznawalną, międzynarodową marką. Zarówno polskie, jak i zagraniczne instytuty naukowe, uczelnie, koła studenckie oraz instytucje kultury spotykają się co roku, aby dzielić się wiedzą i entuzjazmem z uczestnikami wydarzenia, a także prezentować szerokiej publiczności swoje najnowsze osiągnięcia.

Od lat imprezę wspiera Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, które sprawuje honorowy patronat nad 21. Piknikiem Naukowym. W największej w Europie popularnonaukowej imprezie plenerowej weźmie udział 205 instytucji z kraju i zagranicy. W specjalnych stanowiskach będzie można zobaczyć ponad 1000 pokazów, które w widowiskowy sposób wytłumaczą zjawiska z zakresu wielu dziedzin nauki. Impreza zagwarantuje mnóstwo atrakcji dla wszystkich -€“ bez względu na wiek, płeć czy zainteresowania.

Specjalna interaktywna mapa wszystkich stanowisk dostępna jest na stronie pikniknaukowy.pl. Ułatwi  wszystkim zainteresowanym ułożenie indywidualnego planu zwiedzania 21. Pikniku Naukowego. Wielbiciele nauki, którzy nie będą mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu, zobaczą je „na żywo” na stronie polskieradio.pl oraz pikniknaukowy.pl  dzięki streamingowi realizowanemu przez ekipę Portalu Polskiego Radia. Więcej informacji: pikniknaukowy.pl

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*