Piękniejsza tylko cisza

Szeroko reklamowany na Facebooku koncert plenerowy Nowe Nurty odbył się na Placu Kolegiackim. Frekwencja dopisała. Plac pękał w szwach.

Jak możemy przeczytać na MySpace, Nowe Nurty to koncert plenerowy, na którym możemy usłyszeć dźwięki muzyki akustycznej i elektronicznej, niekonwencjonalne brzmienia w nietypowym wykonaniu. Połączenie starych elementów muzycznych z nowymi daje nową, ciekawą jakość.

Swoją obecnością na koncercie zaszczycili nas: Kamp!, Natu, Pinnawela, ShaKoFraKo, DJ: Robert Busha, Collie Weed, Benda. Wszyscy wykonawcy dali z siebie wszystko. Zapewnili nam kilka godzin niezapomnianych muzycznych doznań.

Najciekawszym jednak wydarzeniem był fakt, że w ramach Imprez Wartych Poznania po raz pierwszy w Polsce mogliśmy doświadczyć silent concertu. Zgromadzona publika usłyszała brzmienia zespółu ShaKoFraKo bezpośrednio przez słuchawki bezprzewodowe. Z głośników nie rozchodziły się żadne dźwięki. Naprawdę ciekawym doświadczeniem była możliwość oglądania roztańczonych ludzi, kiedy wokół było zupełnie cicho.

Zdjęcia z tego niekonwecjonalnego wydarzenia możemy zobaczyć na stronie poznan.naszemiasto.pl.

To chyba prawda, że z pięknem muzyki może konkurować tylko cisza…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*