Uwaga! Nadciąga Kantor

Za malowanie ścian berlińskich muzeów był wielokrotnie aresztowany. Za 1 ml jego krwi, którą sprzedawał jako dzieło sztuki, zaoferowano kiedyś 1 mln dolarów. Mało? Lubi podpalanie i psucie rzeczy. W skrócie – jest wiele powodów, dla których Istvan Kantor nie występuje na festynach z okazji Dnia Dziecka, jednak dzisiaj i jutro gości w Poznaniu, organizuje „Sex i zamieszki” – Artystyczne Warsztaty Neoistyczne.

Kontrowersyjny artysta i rebeliancki performer znany również jako Monty Cantsin i Amen! jest twórcą światowego undegroundowego Neoizmu. Ów Węgier z Toronto, lider samozwańczego ruchu „The People of the Lower East Side”, oprócz krytyki, ma na swoim koncie także wiele prestiżowych nagród, między innymi Telefilm Canada (nagrodę za najlepszy kanadyjski film i wideo) w 1998, Transmediale Award w 2001, nagrodę główną Visual and Media Arts w 2004 czy EMAF na Europejskim Festiwalu Media Art w Osnabrueck.

Świat cielesności, robotyki, dźwięków, video performance i nowych mediów – ci, którzy pragną sprawdzić, czy działalność Kantora to awanturnictwo czy innowacyjna sztuka, mają taką okazję w Małym Domu Kultury Dragon (ul. Zamkowa 3). Jak można przeczytać na stronie organizatora, www.dragon.krzyk.pl, w ramach czwartkowych warsztatów, planowane jest „pranie mózgu – przybliżenie historii Neoizmu, opis jego stadiów rozwoju poczynając od koncepcji tożsamości open-pop-star Monty Cantsina” oraz „przemoc i drgawki: ciało jako maszyna transmitująca oraz niezależna socjo-polityczna jednostka: roboty-buntownicy, laptopy-zombie, wifi-wampiry i wiele innych.”

Piątek zapowiada się równie interesująco. Na wieczór planowana jest bowiem „Poznańska Orgia – performance z czynnym udziałem uczestników warsztatów”. Początek czwartkowych przygód o godzinie 15.00, piątkowy performance – o 20.00.

Fot. www.dragon.krzyk.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*