Ćwierć wieku o tym, co najbliżej

To jubileuszowa konferencja. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej ma 25 lat. Jak one minęły? Możemy usłyszeć w sali nr 43  i zobaczyć (na profilu facebookowym).

SPL powstało w następstwie demokratycznych przemian zachodzących w wielu dziedzinach życia publicznego po 1989 roku. Zaczynem była konferencja zorganizowana we wrześniu 1991 w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu przez redakcję „Gazety Puszczykowskiej” we współpracy z Krajowym  Sejmikiem Samorządu Terytorialnego. Jej uczestnicy skoncentrowali się na sprawach prasy lokalnej. Stowarzyszenie aktywnie uczestniczy w wielu wydarzeniach w środowisku dziennikarskim. Aktualnie skupia prawie 250 osób, w tym członków zwyczajnych, honorowych, obserwatorów oraz przyjaciół i sympatyków. Prezesem zarządu jest Jerzy Mianowski, dziennikarz i wydawca z wieloletnim doświadczeniem, redaktor naczelny „Głosu Wągrowieckiego”, szef Wągrowieckiej Oficyny Wydawniczej.

W obecności prorektora UAM, profesora Tadeusza Wallasa i dziekana profesora Andrzeja Stelmacha, rozpoczęło się to spotkanie. W pierwszej części uroczyste (oznaki, statuetki, listy gratulacyjne), w drugiej – robocze. Pracownicy naukowi UAM w różnych kontekstach ukazali miejsce prasy, zwłaszcza lokalnej, w przestrzeni publicznej, dynamikę jej rozwoju, jak i perspektywy.

Fot. Andrzej Piechocki

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*