Ich autorska muza

„Skangur” istnieje od 2001 roku. Poza nurtem reggae, jest jednym z pierwszych polskich zespołów wykorzystujących na tak dużą skale instrumenty dęte. Z założenia nawiązywał do muzyki amerykańskiej (No Doubt, Reel Big Fish czy Goldfinger). Nigdy jednak nie opierał swojej działalności na coverach. Zawsze była to ich autorska muza.

W 2002 roku „Skangur” wygrał polską edycję niemieckiego festiwalu Band Watch, na którym karierę zaczynały między innymi takie sławy, jak Guano Apes czy H-Blockx. W nagrodę zespół odbył dwutygodniową trasę po Niemczech. Obecnie w jego dorobku znajdują się:
płyta CD „Ze słońcem na twarzy”, płyta CD „Endorfine” , kilkanaście singli, siedem oficjalnych clipów (najnowszy „Najdroższe biuro podróży” można obejrzeć w programach Rebel TV), tournee w Niemczech, USA i Austrii, kilkaset koncertów także z udziałem gwiazd z zagranicy (Die Toten Hosen, H-Blockx) i czołówką polskich zespołów rockowych (Myslowitz, Strachy na Lachy, Hey, Kult, T.Love i inne)

Aktualnie zespół ukończył pracę nad trzecią płytą. Będzie to 12 piosenek – rodzaj muzycznego kalendarza. CD ukaże się w przyszłym roku. Pierwsze piosenki z krążka można usłyszeć na stronie internetowej zespołu (www.skangur.art.pl)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*