SPIK nabiera rozpędu

Dziennikarstwo to nie tylko zawód, to przede wszystkim pasja. A cóż może być piękniejszego od połączenia pracy z przyjemnością? Nasza uczelnia pozwala na szersze poznanie świata informacji i publicystyki. Nie brakuje nam motywacji, chęci do pracy, dlatego stworzyliśmy SPIK – własny portal. Z pewnością przyczyni się on do rozpowszechniania naszego entuzjazmu i radości, która rodzi się przy powstawaniu każdego kolejnego artykułu.

Będąc studentami Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, chcieliśmy mieć miejsce, w którym będziemy mogli się realizować. Szukaliśmy pomysłów, potem nazwy naszego przedsięwzięcia. Z założenia miała ona być krótka i chwytliwa, łatwa do zapamiętania, związana z tym, co robimy. Wiedzieliśmy, co chcemy umieszczać na naszej stronie: sprawy dla nas ważne, informacje, które nas dotyczą. Chcemy pisać o tym, co lubimy, co znamy – o muzyce, filmie, sztuce, o szeroko pojętej kulturze. Powstał więc projekt o nazwie SPIK – Studencki Portal Informacyjno-Kulturalny. Były różne propozycje nazw m. in. INDEX, MIS -Medialna Inicjatywa Studencka, PISD – Pilskie Inspiracje Studentów Dziennikarstwa. Jednak nazwa SPIK łączy w sobie podstawowe cele naszej działalności, określa tematykę, przede wszystkim zaś przypadła nam do gustu.

Wybuchowa mieszanka newsów, foto relacji i wideo relacji, które porażą cały UAM. Wskakujcie do SPIK-owego pociągu i dajcie się porwać w zwariowanym świecie dziennikarza. Studencki Portal Informacyjno-Kulturalny powstał z inicjatywy studentów I roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Ośrodka Zamiejscowego UAM w Pile. Naszym głównym celem jest rozwijanie umiejętności w rzetelnym przekazie informacji. Jesteśmy młodymi dziennikarzami, którzy pragną nie tylko podnosić swoje kwalifikacje, ale także dzielić się swoimi poglądami z innymi. Dzięki portalowi mamy szanse na to, aby nasze pomysły ujrzały światło dzienne. Publikując swoją twórczość, nie pozostajemy już anonimowi, każdy będzie mógł zapoznać się z tym, co stworzyliśmy.

Portal SPIK, który dzisiaj znajduje się na serwerze roboczym, powstał w zaledwie 7 dni. Jego założycielką jest redaktor naczelna, Monika Kropidłowska, a twórcą – student Politechniki Poznańskiej, Piotr Jabłoński. Nie tylko poświęcił on swój czas na utworzenie strony, ale również udostępnił miejsce na swoim serwerze.

Stawiając swoje pierwsze kroki w świecie dziennikarstwa, bierzemy do siebie słowa Ryszarda Kapuścińskiego: „dobry dziennikarz powinien być przede wszystkim dobrym człowiekiem.”

Niedługo witryna SPIK zostanie oficjalnie przeniesiona na serwer pilskiego UAM. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z zamieszczonymi już artykułami, które przygotowali: Natalia Depta, Natalia Kulczyńska, Marcin Kuczyński, Patryk Łyjak oraz Przemysław Wilk.

Zespół SPIK zaprasza do lektury.

Fot. Joanna Tylicka

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*