Kilku do jednego tytułu

Do zakończenia sezonu pozostały jeszcze trzy wyścigi. Wszystko wskazuje na to, że ostatnie w kalendarzu GP Abu Dhabi zadecyduje o tym kto stanie na najwyższym miejscu podium. Szanse na tytuł mistrza świata ma jeszcze kilku kierowców. Faworytami są kierowcy Red Bull Racing, a także zajmujący 2 miejsce w klasyfikacji generalnej kierowca teamu Ferrari Fernando Alonso.

Bez szans nie pozostają obrońca tytułu Jenson Button oraz jego kolega z teamu Lewis, Hamilton. Jednak ta dwójka, prócz umiejętności i dobrej pracy zespołu Mc Laren, liczyć musi na duży łut szczęścia. Robert Kubica klasyfikuje się na pozycji 8, ale nie powiedział on jeszcze ostatniego słowa. Nasz kierowca ma realne szanse przeskoczyć o dwa oczka w tabeli, nawiązując walkę z Fellipe Massą i Nico Rosbergiem. Aby tak się stało, potrzebna jest także pomoc i nienaganna praca całego zespołu Renault. Kierowca powinien dysponować świetnie przygotowanym bolidem.

Wiemy jedno, walczyć trzeba do końca. Przekonaliśmy się o tym w roku 2008, który pokazał, że o losach tytułu decydować może ostatni wyścig. Podczas pamiętnego GP Brazylii na torze Interlagos o zdobyciu tytułu zadecydował ostatni zakręt. Lewis Hamilton wydarł na nim trofeum z rąk Fellipe Massy.

Sezon 2010 zaskakiwał do tej pory nieprzewidzianym scenariuszem i na taki liczyć będą kibice do ostatniego wyścigu. Kto wywalczy tytuł najlepszego kierowcy Formuły 1 w sezonie 2010? Mark Weber, Sebastian Vettel, a może Fernando Alonso? Zapowiada się fascynująca końcówka sezonu.

Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Robert_Kubica

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*