Konferencja? Dlaczego nie?

Chęci, upór i pewność siebie – te trzy cechy były niezbędne przy organizacji konferencji wyjazdowej „20 lat minęło – pokolenie’89 kiedyś, teraz i dziś”. Udało się!

W październiku rozpoczęłam drugi rok politologii na WNPiD. Już w czasie wakacji przez głowę przewinęła mi się myśl, że studia to nie tylko nauka i zawierane znajomości, ale także chęć przedstawienia swoich poglądów i autoprezentacji. Postanowiłam więc zorganizować konferencję. Rozpoczęły się poszukiwania tematu, który byłby aktualny i ciekawy dla jak największej liczby uczestników. Tak powstał tytuł „20 lat minęło – pokolenie’89 kiedyś, teraz i dziś”.

W dniach 26-29.11.09 w Bacówce UAM w Jamnej odbędzie się kilka prezentacji tematycznych. W roku 2009 przypada 20 rocznica narodzin III Rzeczpospolitej. Jest to także czas, w którym, my – studenci politologii urodzeni w 1989 – wchodzimy w dorosłe, w pełni świadome życie. Czas sprzyja więc porównaniom i bilansom. Jakie obawy towarzyszyły naszym rodzicom w okresie transformacji ustrojowej, jak wpłynął na nasze wychowanie ustrój, jakie możliwości rysuje nam teraźniejszość i przyszłość w kontekście pozycji Polski w Europie? Mamy nadzieję zaprezentować poglądy i prezentacje studentów, które pozwolą odpowiedzieć na te pytania. Chcemy także rozpocząć dyskusję nad naszą przyszłością.

Nie było łatwo przebrnąć przez biurokratyczną machinę, ale, dzięki życzliwości władz wydziału, udało mi się sfinalizować wyjazd. Oprócz prezentacji i dyskusji będzie też okazja do odpoczynku i kontemplacji pięknych, górskich widoków oraz integracji. Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze.

Fot. Marta Maciejewska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*