Interesy w Liberty City i cztery strefy świata

Dwie kultowe gry, które mają fanów na całym świecie. Grand Theft Auto IV oraz World of WarCraft. Różnią się bardzo, dostarczają jednak tyle samo emocji.

Na GTA IV (Grand Theft Auto IV) fani czekali bardzo długo. Tym razem w grze wcielamy się w postać biednego emigranta o imieniu Nico, który przybywa do USA, aby odwiedzić swojego kuzyna – Romana. W korespondencji napisał, że jest bogaty, w rzeczywistości zadłużony na tysiące dolarów, a jego firma taksówkarska bankrutuje. Nasz emigrant szybko schodzi na złą drogę. Gra opiera się na wykonywaniu zadań zlecanych w pierwszych etapach przez kuzyna Nico, a następnie przez szefów przestępczego świata. Za zarobione pieniądze można kupić broń, mieszkanie, ubrania, samochód. W grze poruszamy się po Liberty City, które niemal jest kopią Nowego Jorku. Ujrzymy charakterystyczne budowle: Statuę Wolności, Most Brooklyński czy Empire State Building. W przeciwieństwie do poprzednich części, w GTA IV zastosowano nieco inną grafikę. To powoduje, że gra jest bardzo realistyczna.

World of WarCraft to gra typu RPG, dlatego też każdy z graczy musi stworzyć postać, która będzie go reprezentować w świecie gry. Nadaje jej wygląd oraz imię. Celem gry jest osiągnięcie coraz wyższych poziomów poprzez wykonywanie zadań zlecanych tzw. questów, uzyskiwanie coraz lepszej reputacji w przeróżnych ugrupowaniach, zdobywanie jak najlepszego magicznego ekwipunku oraz obrona honoru na polach bitwy. Gracz stopniowo awansuje na coraz wyższe poziomy, przy czym nie ma możliwości powrotu do poziomów niższych. Aby wejść na kolejny, należy zdobyć określoną liczbę punktów doświadczenia. Można je uzyskać na trzy sposoby: walka i pokonywanie potworów, wykonywanie zadań oraz odkrywanie nowych terytoriów. Świat gry podzielony jest na 4 strefy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*