Za jaką cenę talia osy

Wiele kobiet tryb życia i codzienne menu podporządkowuje walce o szczupłą talię. Chęć zgubienia kilku kilogramów powoduje, że niekiedy sięgamy po metody dość radykalne. Obraz kobiety, jak przecinek, wypromowany w świecie mody, to początek ery liczenia kalorii.

Najczęściej stosowane są tak zwane diety cud. Możemy znaleźć je w Internecie, w prasie kolorowej, reklamie. Ich podstawowym nakazem jest ograniczanie, niekiedy nawet eliminowanie, jedzenia. W tej metodzie niektóre kobiety pokładają największe nadzieje. Przy odchudzaniu, zdaniem niektórych, niezbędne jest zażywanie preparatów farmakologicznych. Ich działanie często jednak okazuje się niekorzystne dla zdrowia.

Ostatnio dość popularnym, wręcz modnym sposobem na szczupłą sylwetkę jest wysiłek fizyczny. Z nadzieją na utratę zbędnych kilogramów, odwiedzamy siłownie, kluby fitness. To bardzo racjonalne postępowanie, bo, jak mawiali nasi dziadkowie, sport to zdrowie. Ćwiczenia fizyczne dają zauważalne rezultaty. Zaledwie pół godziny ćwiczeń fizycznych dziennie pozwoli nam zachować szczupłą sylwetkę. Wybierzmy się zatem na basen, pobiegajmy po parku, idźmy na aerobik. To gwarancja naszego sukcesu.

Doskonale wiemy, że nadwaga nie jest dobra. Związanych jest z nią wiele chorób i niedogodności. Z tego też względu łatwiej być szczupłym, jednak zmierzając należy posługiwać się rozumem. Wszelkiego rodzaju diety powodują, że z naszego organizmu uciekają niezwykle ważne składniki odżywcze, a medykamenty mogą być zagrożeniem dla naszego zdrowia.

Przy gubieniu kilogramów nie można zapominać o tak zwanym efekcie „jojo”, o który nietrudno. Sprowadza się on do tego, że cały nasz wysiłek idzie na marne. Po zmniejszeniu wagi w bardzo szybkim tempie wracamy do niej, a nawet powiększmy ją. W walce z tłuszczem niezbędna jest konsekwencja i wytrwałość. Najtrwalsze sukcesy przychodzą do nas małymi krokami. Odchudzając się, warto zatem uzbroić się w cierpliwość.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*