Wszystko wypisane mamy na twarzy

Wakacje dają poczucie wolności i niezależności. Jednak w tym czasie nie należy zapominać o pielęgnacji ciała. Słońce przyozdabia nas w piękną, złocistą opaleniznę. Tymczasem skóra, bardziej niż kiedykolwiek, narażona jest na wysuszenie i szkodliwe działanie promieni UV. Pamiętajmy zatem o jej nawilżaniu.

Każda z nas ma swój ulubiony krem, który idealnie pasuje do naszej karnacji, zaspokaja nasze potrzeby, niweluje problemy, z jakimi boryka się skóra. Monika Grzebielucha używa kremu firmy Avon z serii Solutions a.m. (Moc nawilżenia). – Krem ten jest bardzo lekki. Po jego użyciu mam poczucie, że moja skóra jest tak samo lekka jak on. Jest on idealny dla mojego rodzaju cery, zapewnia jej doskonałe nawilżenie. Cenię sobie w nim to, że wzmacnia naturalną zdolność mojej skóry do zatrzymywania wilgoci. Krem, którego używa Monika zawiera filtr ochronny SPF 15, chroniąc tym samym przed promieniowaniem UV. Za 30 ml tego kremu u konsultantki tej firmy kosmetycznej zapłacić trzeba 29,90 zł.

Ewa Bartol przy wyborze kremu kierowała się możliwością rozwiązania problemu z suchą skórą. Udało się to dzięki kremowi HerbikaPlant. – Jest on dla mnie najlepszy, głęboko nawilża moją skórę, zmniejsza jej łuszczenie i, co ważne, łagodzi wszelkie podrażnienia. Nie ma lepszego kremu dla mnie, jestem z niego bardzo zadowolona – zapewnia. Do tego kremu przekonuję także cena, 50 ml za 10 zł.

Dorota Lis wychwala krem Nivea Soft, rozwiązał on raz na zawsze problem suchości skóry. – Dobrze nawilża, ładnie pachnie, czego chcieć więcej – zachwala. Cena – około 20 zł. Dbając o twarz, D. Lis używa także kremu firmy kosmetycznej Avon łączącego w sobie dwie właściwości, rozświetla i nawilża. Przyznaje jednak, że jego cena jest dość wysoka biorąc pod uwagę pojemność (kosztuje 18, 90 zł). Jej zdaniem, warto wydać te pieniądze, gdyż „nie tylko dobrze nawilża, ale i lekko koloryzuje, sprawia, że cera wygląda świeżo”.

Kremu Garnier Czysta Skóra używa Milena Wiese. Przyznaje, że za 15 zł w ciągu półrocznego czasu użytkowania bezpowrotnie pozbyła się problemów skórnych. Zapewniając o skuteczności wybranego produktu, mówi: – Mam tłustą skórę i skłonną do wyprysków. Od momentu używania tego kremu pozbyłam się wszelkich niedoskonałości. Jest on naprawdę skuteczny, twarz mi się nie świeci i rzadko mam jakieś wypryski. Krem ma usuwać niedoskonałości i tak też działa. Jestem z niego bardzo zadowolona.

Przy wyborze kremu nawilżającego niezwykle ważne jest, aby dopasować go odpowiednio do rodzaju skóry i karnacji. Czasem trudno rozpoznać czy nasza skóra jest sucha, tłusta czy mieszana. Dlatego należy dobrze się jej przyjrzeć, gdyż… wszystko mamy wypisane na twarzy.

Fot. Andrzej Piechocki

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*