Oddajmy krew ciężko chorej Milence!

Kilkuletnia dziewczynka od pół roku walczy ze złośliwym nowotworem. Do wygrania walki potrzebuje stałych przetoczeń krwi. Jej zbiórkę w najbliższy piątek organizuje w Poznaniu „Gazeta Wyborcza” i Klub Honorowych Dawców Krwi PCK.

Do poznańskiej Kliniki Onkologii Milenka trafiła ze stwierdzeniem 6,5-centymetrowego guza w nadnerczu, przerzutów do wątroby i szpiku. Od tamtego czasu przeszła osiem chemioterapii. – Najgorzej znosiła te pierwsze. Cała była obolała, cierpiąca – mówi mama dziewczynki. – Ale pomogło. Po sześciu chemiach zrobiliśmy badania. Wątroba i szpik czyste. Zostały jeszcze ślady w kościach. Żeby je zniszczyć, lekarze podali Milence dodatkowe dwie chemie. W piątek przeszła autoprzeszczep szpiku – dodaje kobieta.

By pomóc Milence i innym dzieciom walczącym z nowotworami jak najszybciej wrócić do domów, „Gazeta” w najbliższy piątek, 17 lipca, zamieni się w punkt zbiórki krwi. Na tych, którzy chcieliby pomóc, czekamy – wraz z członkami Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK „Honorowi” – w naszej siedzibie, przy ul. 27 Grudnia 3, w godz. 9-15.

Na piątkową zbiórkę mogą przyjść wszyscy, którzy skończyli już 18, ale nie mają więcej niż 65 lat. Krwi nie mogą oddać osoby cierpiące na astmę, choroby serca, niewydolność krążenia, alergie czy przewlekłe zapalenie wątroby. Zapraszamy po lekkim śniadaniu, z dowodem osobistym lub paszportem.
Źródło: „Gazeta Wyborcza” Poznań

Fot. Andrzej Piechocki

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*