65.000 zł w puli nagród

Organizatorem projektu INNEO jest Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego. Autorzy trzech najlepszych prac otrzymają odpowiednio: 20.000, 15.000 i 10.000 złotych. Poznamy ich w grudniu 2009. Do wygrania są także realne pieniądze w wirtualnej grze.

Projekt adresowany jest do studentów, doktorantów, absolwentów szkół wyższych (do 12 miesięcy od daty ukończenia studiów), pracowników naukowych. Jego celem „jest kształtowanie przedsiębiorczych i innowacyjnych postaw przedstawicieli środowiska akademickiego oraz podniesienie ich umiejętności związanych z zakładaniem i rozwojem własnej firmy opartej na wiedzy (firmy typu spin off / out). Tematyka prac konkursowych powinna:

• cechować się praktyczną możliwością wdrożenia na rynek
lub/i
• wyróżniać się wysokim stopniem innowacyjności .

Swych sił można spróbować także w grze INNEO. Symuluje ona prowadzenie własnej firmy, jej uczestnik pozna kolejne etapy zakładania działalności gospodarczej, na starcie otrzyma wirtualny kapitał do inwestowania. W ten sposób, nie ponosząc ryzyka, może prowadzić biznes i osiągać zyski, tym samym sprawdzić swoje umiejętności menedżerskie. A przy okazji wygrać realne pieniądze. Dziesięciu najlepszych jej uczestników otrzyma 2000 zł.. Finał gry również w grudniu 2009.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską (75 %) w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i budżet państwa (25 %).

Fot. Andrzej Piechocki

www.inneo.pl
www.paip.poznan.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*