Powstań tak szybko, jak upadłeś

Poznań jest natchnieniem dla artystów, powstają o nim piosenki, wiersze, obrazy. Zachwyca mieszkańców i przyjezdnych. Na dłuższą chwilę zatrzymują się tutaj studenci. Co ich przywiało? Bez wątpienia, między innymi renoma Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Daje on szerokie możliwości zdobywania wiedzy, gwarantuje uzyskanie podczas praktyk niezwykle cennych umiejętności.

Poznań należy do tych polskich miast akademickich, które mogą najwięcej zaoferować swoim studentom pod względem edukacyjnym, kulturowym, a także rozrywkowym. Każdego dnia poznański student, chcąc oderwać się od rzeczywistości, może skorzystać z niezwykle bogatej oferty. Kina, teatry, muzea, wystawy. Jeśli natomiast ma ochotę na spotkanie ze studentami w warunkach mniej formalnych, wybiera się do pubu czy klubu studenckiego. Miejsca takie gwarantują dobrą zabawę, są odskocznią od codzienności, która dla niejednego studenta potrafi być brutalna.

Jak wiadomo, celem przybycia do Poznania wielu młodych ludzi jest chęć studiowania. Jednak poza wzmożoną nauką, niezbędne są wypoczynek, rozrywka, zabawa. Nie ulega wątpliwości, że to ważny element życia studenckiego, którego zaniedbywać nie należy. Kogoś, kto pochodzi z małego miasta, hałas i zgiełk wielkiego miasta wojewódzkiego może wprowadzać nie tylko w osłupienie, może też nieźle zawrócić mu w głowie. Szybkość, z jaką toczy się życie w Poznaniu, może spowodować, że nie jednemu studentowi, przede wszystkim pierwszego roku, mogą poplątać się nogi, a wtedy o upadek nietrudno. W tej sytuacji powstań tak szybko, jak upadłeś i rozpocznij zaprzyjaźnianie się z tym jakże cudownym miastem. Daje ono niebywałe możliwości studentowi, należy tylko wyciągnąć po nie dłoń.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*