Ale jaja! Zielone lub błękitne

Każdy z nas wie skąd jajko pochodzi. O to, co było pierwsze: jajko czy kura, spieramy się do dziś. A kto wie, że są kury, które znoszą… kolorowe jajka? To Araukany, zwane również indiańskimi wielkanocnymi kurami. Znoszą jaja w zielonym, albo przechodzącym w błękit, kolorze.

Te niezwykle rzadko spotykane jajka w środku niczym nie różnią się od normalnych. Mają natomiast inny kolor skorupek, jakby ktoś pomalował je rozwodnionymi pastelowymi kolorami.

Kury są nieduże, mają ciemne pióra, niemal czarne, z amarantowym połyskiem, z łapami w zielonkawym odcieniu, z zielonymi oczami i czerwonym, groszkowym grzebieniem na głowie. Można zadać pytanie: po co hodować takie cudaki? Jajka są ciekawostką i są chętni do ich zakupu. Większość trafia do sklepów z ekologiczną żywnością. Udało mi się również dowiedzieć, że zielone jajka zawierają o wiele mniej cholesterolu.

W Polsce coraz bardziej popularna jest hodowla tej odmiany kur. Niosą one mniej jajek w ciągu roku, ale cena za sztukę jest o wiele wyższa.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*