Zwierzęta ma w genach

Premiera pierwszej książki Ewy Zgrabczyńskiej – „Tygrysie serce. Moje życie ze zwierzętami” – 16 września! Ukaże się ona nakładem Wydawnictwa Znak.

Matka zastępcza niedźwiedziątka, opiekunka nosorożców, wybawicielka Nieumarłych Tygrysów – życie Ewy Zgrabczyńskiej, zoolożki i dyrektorki Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu, nierozerwalnie wiąże się ze zwierzętami. Jak sama mówi – ma je w genach. Z ogromnym oddaniem walczy o zapewnienie im dobrostanu i godnych warunków życia.

Jesienią ubiegłego roku Polska wstrzymała oddech. To właśnie wtedy rozpoczęła się dramatyczna walka z czasem, w której ceną było życie dziewięciu tygrysów. E. Zgrabczyńska – wraz z pracownikami poznańskiego zoo – zdołała ocalić zwierzęta, które w koszmarnych warunkach przewożone były przez polsko-białoruską granicę. Nie był to pierwszy raz, gdy interweniowała w sprawie krzywdzonych zwierząt. Od wielu lat walczy bowiem o prawa tych, którzy sami nie mogą się obronić.

Dlaczego nie należy igrać z nadawaniem kotom imion? Jak udało się uratować niedźwiadka przed chorobą sierocą? Które zwierzęta mają największy temperament, a które stanowią wzór małżeńskiej wierności? Jakie pieszczoty najbardziej lubi nosorożec? I jak to się stało, że najlepszym przyjacielem psa został szczur?

Polecam z całego serca książkę wielkiej obrończyni zwierząt Ewy Zgrabczyńskiej. Książkę fascynującą w czytaniu. Przepełnioną miłością i prawdą. Z jednaką czułością opowiadającą historie zwierząt domowych i tych zupełnie dzikich – jak ocalone niedźwiedzie i słynne odratowane Nieumarłe Tygrysy. (Maja Ostaszewska)

Fot. M. Chodyła

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*