Znów w modzie!

Skąd wzięła się moda na brody? I co o nich tak naprawdę wiemy? Co właściwie oznacza broda, a co jej brak? Broda znów w modzie! Wydawnictwo Znak zapowiada nową książkę.

Na początku 2014 roku koncern Procter & Gamble ogłosił, że nastąpił gwałtowny spadek sprzedaży maszynek Gillette i akcesoriów do golenia. Nic dziwnego: jeśli rozejrzymy się dookoła, wszędzie widzimy brody. Noszą je nie tylko wyglądający jak drwale hipsterzy, ale i zwykli faceci, których spotykamy codziennie w pracy, na ulicy i w domu. W sklepach nagle pojawiły się całe półki produktów dla brodaczy, a zakłady barberskie wyrastają jak grzyby po deszczu i mają tylu klientów, że na wizytę czeka się nawet kilka tygodni.

Skąd wzięła się moda na brody? I co o nich tak naprawdę wiemy? Co właściwie oznacza broda, a co jej brak? Zapraszam do fascynującej opowieści o odwiecznym konflikcie brody i brzytwy w walce o męskie oblicze. Od najdawniejszych czasów – od Chrystusa poprzez księcia Alberta, Che Guevarę i Johna Lennona do Davida Beckhama – przed wami zaskakujące dzieje brody! Premiera: 16 sierpnia 2017 roku.

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*