Zgłoszenia do 30 czerwca 2022

Literatura podróżnicza i krajoznawcza cieszy się nieustającym zainteresowaniem czytelników – każdy znajdzie tam to, co fascynuje i uczy. Geograficzne ciekawostki i skarby lokalnej przyrody, ośnieżone szczyty, egzotykę z antypodów czy kulturowe osobliwości. Z tym większą radością informujemy, że Biblioteka Raczyńskich i Muzeum-Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera wznawiają Konkurs im. Arkadego Fiedlera o nagrodę Bursztynowego Motyla.

Celem nagrody jest wyróżnienie i promocja najważniejszych dzieł, które podejmują tematykę podróżniczą i krajoznawczą, a tym samym propagowanie czytelnictwa i popularyzacja wiedzy o świecie. Kapituła konkursu oceniając publikacje bierze pod uwagę ich stronę merytoryczną, językową, redakcyjną i edytorską. Konkurs organizują Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu i Muzeum-Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera w Puszczykowie prowadzona przez synów Arkadego Fiedlera. Fundatorem nagrody pieniężnej jest Marszałek Województwa Wielkopolskiego, a statuetki Bursztynowego Motyla – zaprojektowanej i wykonanej w firmie Ania Kruk – Urząd Miasta Puszczykowa. Wręczenie Nagrody Bursztynowego Motyla odbędzie się w Muzeum-Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera w Puszczykowie.

W skład kapituły wchodzą przedstawiciele współpracujących podmiotów oraz przedstawiciele poznańskiego środowiska kultury i nauki, wydawcy, dziennikarze i bibliotekarze. Konkurs obejmuje książki wydane w roku 2021.

Zgłoszenia należy dostarczyć na adres Biblioteki Raczyńskich: plac Wolności 19, 61-739 Poznań (z dopiskiem „Konkurs im. A. Fiedlera o nagrodę Bursztynowego Motyla”), formularz zgłoszeniowy można przesłać także na adres e-mailowy sekretariat@bracz.edu.pl w terminie do 30 czerwca 2022. Decyduje data stempla pocztowego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*