Zdecyduje wynik konkursu

Są już plany przebudowy „chlebaka. Jak będzie wyglądał poznański dworzec?

Jak podaje portal www.poznan.pl jest już plan zmian dworca kolejowego w Poznaniu. PKP i Miasto Poznań zamierzają podpisać porozumienie dotyczącego jego przebudowy. O tym, jak będzie wyglądał zdecyduje wynik konkursu.

Miejska Pracownia Urbanistyczna w Poznaniu przedstawiła już radnym swoje analizy przestrzenne. W ramach planowej inwestycji ma powstać zupełnie nowy budynek dworca, w pełni funkcjonalny i nowoczesny. Powstaną nowe tory, perony, zmieni się również układ komunikacyjny.

Nowy model dworca ma być zintegrowany z otoczeniem, w przeciwieństwie do starego, który koliduje z rozwojem kolei i miasta. Budynek zostanie przeniesiony wraz z wszystkim peronami, na poziom mostu Dworcowego i ulicy Głogowskiej, ma to ułatwić intuicyjne poruszanie się dla pasażerów. Oznacza to, że obecny dworzec – często krytykowany “chlebak” może zostać całkowicie przebudowany lub zburzony.

Szkic: https://www.poznan.pl/mim/info/news/plan-na-zmiany-dworca-kolejowego-i-okolicy,218967.html autorzy planu Miejska Pracownia Urbanistyczna w Poznaniu

Tagi: Poznań, PKP, dworzec, nowy, chlebak

1 Komentarz do Zdecyduje wynik konkursu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*