Zaproś gwiazdy do swojego domu!

Od kilku miesięcy na ustach całego świata jeden temat – pandemia koronawirusa. Ciężkie czasy dla nas wszystkich. Wiele krajów, by zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby, wstrzymało ruch na granicach, wprowadziło nakaz izolacji. Zamknięto szkoły, restauracje, muzea, odwołano koncerty. Pozostawaliśmy w domach, zastanawiając się, jak długo to potrwa, kiedy wrócimy do normalności? Można jedynie spekulować.

Pandemia zawładnęła prawie całym światem, zmieniła życie wielu z nas. Wydarzenia sportowe, kulturalne – nic nie może odbywać się w „normalnych warunkach”. My jednak nauczyliśmy się, jak sobie z tym radzić! Oczywiście, za pośrednictwem internetu możemy obejrzeć film czy serial, poczytać najświeższe wiadomości, pograć w gry. Jednak pozostając tak długo w czterech ścianach, potrzebujemy odmiany. Tu z pomocą przychodzą muzea i teatry. Możemy, siedząc we własnym salonie, przejść się po największych muzeach nie tylko w kraju i podziwiać wspaniałe wystawy. Możemy również, nie ruszając się z kanapy, oglądać spektakle na żywo. Coś, co do tej pory było nie do pomyślenia, dziś staje się naszą rzeczywistością.

Ciekawą atrakcją dla całej rodziny jest organizowane m. in. przez wrocławski ogród zoologiczny „Domowe Zoo”. Dwa razy w tygodniu opiekunowie zwierząt nagrywają filmy, a gwiazdami stają się mieszkańcy zoo. Pracownicy dzielą się wiedzą i ciekawostkami dotyczącymi bohaterów filmów. Wiele gwiazd i sportowców wzięło udział w akcji „zostań w domu”, organizując  wiele zabaw i wyzwań. Jedni wspólnie trenowali, inni śpiewali piosenki, czy nagrywali bajki. Animatorzy bawili się z dziećmi online, a nauczyciele pokazywali, jak bezpiecznie eksperymentować w domu. Również koncerty odbywają się z publicznością zasiadającą za ekranami.

Mimo trudnej sytuacji, zachęcamy do różnych aktywności. Możliwości jest wiele. Wystarczy poświęcić chwilę, by każdy znalazł coś dla siebie.

Fot.  https://pxhere.com/pl/photo/1373622

 

 

2 komentarze do Zaproś gwiazdy do swojego domu!

  1. Bardzo ciekawy i trafnie oddający aktualną sytuację w kraju artykuł. Przesycony optymizmem, promujący aktywność, wskazujący na szeroko pojętą kulturę jako filar przetrwania i podtrzymujący wiarę w lepsze jutro.

  2. Bardzo trafny komentarz rzeczywistości. Autorka interesująco, barwnie i życzliwie dla odbiorcy, przedstawiła możliwości aktywnego spędzenia czasu, choćby na kanapie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*