Zaczytany Poznań

Poznańskie Targi Książki już 1 marca. Będą im towarzyszyć różne wystawy, konkursy, prezentacje, spotkania ze znanymi autorami, nowości wydawniczych oraz atrakcyjne promocje. Wstęp bezpłatny.

Spotkanie wielbicieli książek będzie trwać 3 dni. Od 1-3 marca. Program obejmuje: spotkania autorskie, warsztaty „Pegazik”, wystawy, prezentacje nowości wydawniczych, konkursy, panele i spotkania w gronie specjalistów oraz Salon ilustratorów i wybranie Mistrza ilustracji. Jak co roku, wydarzeniu będzie towarzyszyć rozstrzygnięcie i wręczenie Nagrody Pegazika. Dodatkowo, po raz drugi, zostaną wręczone nagrody w konkursach na najlepszą książkę naukową i popularnonaukową, Patronat honorowy nad wydarzeniem pełni marszałek województwa wielkopolskiego

Targi książki przeznaczone są nie tylko dla dorosłych, ale też dla młodzieży i najmłodszych. Organizatorzy przygotowali specjalne strefy: dla dzieci, chilloutu, komiksu oraz taką, żeby po prostu sobie poczytać. Wydarzeniu będą towarzyszyć Targi Edukacyjne. Na targach poznańskich będzie można uczestniczyć m. in. w spotkaniach: z fotografem i reporterem Filipem Springerem, które poprowadzi dziennikarz Kamil Bałuk, z grafikiem i ilustratorem Piotrem Sochą, tym razem rolę prowadzącego przyjmie krytyk sztuki i publicysta Sebastian Frąckiewicz; z autorką reportaży Iloną Wiśniewską, prowadzenie: dziennikarz i reporter Włodzimierz Nowak; graficzką i ilustratorką Elżbietą Kidacką, prowadzenie: dziennikarka Grażyna Wrońska.

Targi odbywają się: w piątek w godzinach: 10-18, w sobotę 10-18, niedzielę 10-16. Można liczyć na wiele ciekawych promocji, które zapowiedziały wydawnictwa.

Fot. Maja Wojtkowska

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*