Z dekoderem lub bez

Telewizja naziemna zmienia dzisiaj standard nadawania programów TVP dla wschodniej części Polski. Niektórzy jej dotychczasowi odbiorcy będą musieli zaopatrzyć się w dekoder.

Na czarny ekran muszą przygotować się województwa warmińsko – mazurskie, podlaskie, mazowieckie, lubelskie, świętokrzyskie, małopolskie i podkarpackie. Jest to drugi etap rewolucji mającej na celu zmianę standardów nadawania telewizji naziemnej. Dotyczy ona multipleksu 3, w którym występują programy Telewizji Polskiej. Pierwszy etap nastąpił 15 grudnia na zachodzie Polski, w tym w Wielkopolsce.

Aby użytkownicy mogli oglądać programy należące do TVP w lepszej jakości technicznej, będą musieli sprawdzić swoje dekodery. Jeżeli dziś odbierają oni programy typu TVN czy Polsat, trzeba będzie zaprogramować urządzenie na nowo. W przypadku, gdy obecny sprzęt nie odbiera tych komercyjnych kanałów, trzeba będzie zaopatrzyć się w dekoder odbierający nowy standard czyli DVB-T2.

By jakość telewizji naziemnej była jak najlepsza, trzeba zadbać nie tylko o odpowiedni odbiornik. Odległość od nadajnika ma kluczowe znaczenie przy doborze również odpowiedniej anteny. Najlepszą opcją będzie zewnętrzna.

Szczegóły: https://geekweek.interia.pl/technologia/news-zmiany-w-telewizji-naziemnej-we-wschodniej-polsce-zniknie-tv,nId,7216379

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*