Wyjście z grupy jest obowiązkiem

Największym świętem sportu w roku 2018 będą niewątpliwie Mistrzostwa Świata w piłce nożnej mężczyzn w Rosji. Kto wygra mundial, jak daleko zajdzie nasza reprezentacja?

Tegoroczne Mistrzostwa Świata będą wyjątkowe nie tylko ze względu na fakt, iż Polska zagra w tym turnieju, ale również ze względu na miejsce, gdzie się odbędą. Rosja, czyli kraj chłodny, konfliktowy i nie budzący poczucia bezpieczeństwa. Wyjątkowe są również olbrzymie odległości pomiędzy miastami, w których będą rozgrywane mecze, co zapewne nie sprzyja samopoczuciu zawodników.
Rzeczą niecodzienną pozostaje również fakt, iż szkoleniowiec reprezentacji Polski, Adam Nawałka, jest pierwszym trenerem, który wprowadził naszą reprezentację na dwie imprezy rangi mistrzowskiej z rzędu.

Znamy już również poszczególne zestawienia grup, co pozwala  snuć różne teorie i oczekiwania. Nasza grupa jest specyficzna, ponieważ każda z drużyn jest z innego kontynentu. Grupa ta nie jest ani łatwa, ani też nie jest określana grupą śmierci. Zdaniem ekspertów piłkarskich, Polska oraz Kolumbia będą walczyć o pierwsze miejsce w grupie.

Trudno prognozować, co wydarzy się latem w Rosji, ponieważ wiele może się zmienić do tego czasu, jeśli chodzi o dyspozycję poszczególnych drużyn, zawodników. Polska, w mojej opinii, jest – niestety –  zespołem personalnie słabszym, aniżeli na Mistrzostwach Europy w roku 2016. Podstawowi piłkarze są coraz starsi, mają problemy z grą w swoich klubach, które i tak nie są czołowymi w swoich ligach. Problemu nie mamy jedynie na pozycji bramkarza, która to od lat jest bardzo dobrze obsadzona. Sądzę, że wyjście z grupy jest obowiązkiem, a każdy kolejny etap byłby dużym plusem.

Faworytów do zdobycia złota Mistrzostw Świata jest kilku, są to na pewno: Niemcy, Brazylia, Hiszpania, Francja oraz Argentyna, której przewodzi największy geniusz piłki nożnej, czyli Leo Messi. Zapewne po raz kolejny będzie chciał on pokazać światu coś więcej niż piłkę nożną.

Fot. FIFA

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*