Wyjątkowo energetyczne ekipy

Ostróda Reggae Festival startuje już dzisiaj! Ostatnimi artystami na Green Stage imprezy są trzy wyjątkowo energetyczne polskie ekipy: Dancehall Masak-Rah, Splendid Sound (na zdjęciu) oraz Freedomsound feat. Cheeba & Duże Pe. Koncerty w amfiteatrze zakończy impreza z Jah Love Soundsystem. Organizatorzy podali również szczegóły Yellow Stage oraz ogłosili program godzinowy wszystkich scen. Szczegóły na stronie https://www.ostrodareggae.com

 DANCEHALL MASAK-RAH. Wystąpią w największym jak do tej pory składzie na czele z 27Pablo, Juniorem Stressem i Diego Cichy Don.

Dancehall Masak-Rah to grupa przyjaciół, która gustuje w jamajskiej muzyce dancehall & reggae, kreskówce “Rick and Morty” oraz kolekcjonuje saszetki ketchupu ze stacji benzynowych. Historia powstania tego projektu sięga 2008 roku, kiedy w warszawskim klubie Mandala 27Pablo i Junior Stress zagrali pierwszą sesję tego cyklu. Przez 9 lat ekipa zagrała setki imprez w Polsce, ale także m.in. w Indiach, Niemczech czy Portugalii, zarówno w klubach jak i na festiwalach mieszając elementy live act i tradycyjnego jamajskiego grania sound systemowego. W 2013 roku Dancehall Masak-Rah zdobyła nagrodę “Nocne Marki” Aktivist w kategorii Impreza Roku. Od 2016 roku Masak-Rah gra z Diego Cichym Donem. Śpiewana wersja informacji o natężeniu ruchu w Warszawie w wykonaniu Pablo i Diega złapała viralową falę, czego rezultatem była propozycja poprowadzenia programu w TVN. W Ostródzie ekipa wystąpi w tym roku w najszerszym składzie w historii. Pojawią się wszyscy, którzy grali w projekcie od 2008 roku.

SPLENDID SOUND. Z kolejnymi pucharami za soundsystemowe clashe powraca załoga spod marki „The Strongest Eastern Spirit”.

Splendid Sound to powstały w 2004 roku prężnie działający i wciąż rosnący w siłę wrocławski skład muzycznych zboczeńców. W skład ekipy wchodzą Matys, Zilla, Szczepan i Kotune – czterech fanów muzyki jamajskiej, połączonych chęcią niesienia kaganka jamajskiej oświaty w najodleglejsze zakamarki Polski i Europy. Nie może więc zabraknąć królujących na karaibskich listach przebojów artystów, najnowszych wydawnictw prosto z wyspy oraz pokaźnej amunicji dubplate’ów. Byli zapraszani do Czech, Norwegii, Austrii, Niemiec, Włoch, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii i Bułgarii.

FREEDOMSOUND feat. CHEEBA & DUŻE PE. Ragga jungle show w wydaniu krajowych specjalistów w temacie – po raz pierwszy na taką skalę na ORF.

Od klasyki po nowości gatunku elektronicznego gatunku mającego korzenie w reggae, ragga jungle. Zapowiada się gorący set w wydaniu specjalisty w tej dziedzinie, Freedomsound.  To organizator najdłużej trwającego cyklu imprez klubowych z tego typu muzyką w naszym kraju – Warsaw Jungle Massive. Towarzyszyć mu będzie polska wokalna czołówka, która zjadła zęby w takich rytmach. Na mikrofonach wystąpią: Duże Pe (Masala Soundsystem, Global Diggers, Senk Że / Cinq G, Banda Tre) oraz Cheeba (Eastwest Rockers / RespectaKru). Podczas festiwalu oficjalną premierę będzie miał mixtape „Jungle Book czyli 20 lat w Dżungli” Cheeby.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*