Wszystkim, wszędzie…

Na początku stycznia ruszył nowy portal o. Adama Szustaka OP. Założyciel nazywa go Katolickim Netflixem.

Do tej pory powstało kilka nowych serii kaznodziejskich, które angażują współbraci z całej Polski, jak również osoby świeckie. Ale w zaciszu warszawskiego studia niedługo powstać ma również serial. Dominikanie.pl, według zapowiedzi, będzie to platforma zawierająca materiały przede wszystkim mające głosić Ewangelię, propagować nauki Jezusa, umacniać wiarę i zwiększać wiedzę teoretyczną wszystkich chrześcijan oraz innych zainteresowanych.

Duchowni tego zakonu istnieją w internecie już od jakiegoś czasu. Coraz prężniej działają i w tej przestrzeni zgodnie z powiedzeniem, by głosić Słowo Boże „wszystkim, wszędzie i na wszelkie możliwe sposoby”. Obecnie coraz bardziej świat wirtualny przeplata się ze światem rzeczywistym, więc aby docierać do młodych chyba nie mają innego wyjścia, jak z tego korzystać. Mimo że platforma wciąż jeszcze raczkuje, to już teraz można zobaczyć jak szeroką ofertę przygotowali i przygotowują wszyscy współpracownicy o. Adama. Zarówno dzieci, dorośli, jak i młodzież, ci choć odrobinę wkręceni w świat wiary i ci całkiem zieloni, znajdą tam coś dla siebie. Materiał przygotowywany jest z dużą rzetelnością i poświęceniem przez osoby dobrze wykształcone.

By ułatwić dostęp i funkcjonowanie Dominikanie.pl mają pojawić się również w formie aplikacji, zupełnie darmowej. Utrzymanie i wynajem studia odbywa się dzięki datkom głównie odbiorców kanału Langusta na Palmie. Każdy, kto uważa pracę wędrownego kaznodziei za rozwojową i wartościową może wesprzeć jego działalność choćby przez Patronite.pl.

Inicjatywa zdaje się być novum, dlatego myślę, że warto się jej przyjrzeć, albo choć przynajmniej wiedzieć o jej istnieniu.

Fot. screenshot www.dominikanie.pl

 

 

 

 

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*