Wróciły na swoje trasy

Po dwóch tygodniach remontów, dzisiaj zostały przywrócone do użytku torowiska w centrum Poznania. Tramwaje powróciły także na trasę kórnicką, otwartą po wielu miesiącach modernizacji. 

Świąteczny tramwaj linii numer 24 to nie jedyne połączenie, które powraca na swoją właściwą trasę po zakończeniu prac trwających od 2 grudnia. Otwarcie połączeń od Mostu Teatralnego do placu Wielkopolskiego i trasy wzdłuż ulicy Święty Marcin znacznie usprawnia poruszanie się po centrum miasta, które od lat zmagało się z licznymi remontami. Zmiany te mogą szczególnie ucieszyć też tych, którzy w najbliższych dniach planują odwiedzić jarmark bożonarodzeniowy na placu Wolności. 

Tramwaje wracają także na trasę kórnicką. Po przeciągających się pracach modernizacyjnych, które powinny były zakończyć się w połowie października, oddane do ponownego użytku zostają połączenia między Osiedlem Lecha a węzłem kórnickim. Poza przywróceniem właściwego funkcjonowania przystanków „Os. Lecha”, „Os. Tysiąclecia” i „Kórnicka”, utworzony zostaje przystanek „Łacina”, a przystanek „Polanka” ma nieco zmienioną lokalizację. 

Zakończenie remontów wiąże się z mniejszymi lub większymi zmianami w funkcjonowaniu tramwajów numer 2, 3, 5, 6, 7, 8, 9, 13, 15, 16, 17, 18, 19 i 24, a także niektórych linii autobusowych, natomiast zlikwidowane zostają linie 93, 96, 98 i 99.

Mieszkańcom Poznania nie pozostaje więc nic innego, niż przyzwyczajanie się do nowych rozkładów jazdy. 

Fot. Stanisław Łuczak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*