Wręczenie nagród w poniedziałek

Co roku Biblioteka Raczyńskich organizuje konkurs o Nagrodę im. Józefa Łukaszewicza. Celem jest wyróżnienie i promocja najlepszych wydawnictw związanych z Poznaniem. W tym roku spośród 86 zgłoszonych książek kapituła nagrodziła 3.

Oto zwycięskie tytuły:

– Olaf Bergmann i Wojciech Lizak, Antoni Radziwiłł oraz jego epoka w listach żony i córek (Poznań, Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu).

– Małgorzata Musierowicz i Emilia Kiereś, Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę (Warszawa, HarperCollins Polska).

– Monika Piotrowska, Życie alternatywne. Amatorzy i zawodowcy w fotografii poznańskiej od 1839 do 1945 roku (Poznań, Fundacja Pix.house).

Jury przyznało także honorowe wyróżnienia:

– Katarzynie Kamińskiej, dyrektorce Wydawnictwa Miejskiego Posnania.

– Janowi Skuratowiczowi, redaktorowi Biblioteki „Kroniki Miasta Poznania” za zainicjowanie i kontynuację w znakomitej formie merytorycznej i edytorskiej serii „Zabytki Poznania”.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 21 czerwca 2021 o godz. 18. Spotkanie będzie okazją do dyskusji między innymi o historii XIX wieku z perspektywy arystokratycznego rodu, dziejach poznańskiej fotografii i najsłynniejszej poznańskiej sadze. Gala ma charakter otwarty, ale z przyczyn epidemiologicznych wymagane było wcześniejsze zapisanie się pod adresem: zapisy@bracz.edu.pl

Tagi: Biblioteka Raczyńskich, konkurs, książki, Dzień Dziecka

Źródło zdjęcia: https://www.pexels.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*