Więźniarka w złotej klatce

14-letnia Priscilla Beaulieu (w tej roli Kayleigh Spaney) i 24-letni Elvis Presley (Jacob Elordi) spotykają się na imprezie w Niemczech w 1959 roku i stają się najgłośniejszą parą w Ameryce.

Najnowszy film Sofii Coppoli opowiada historię ich wspólnego życia aż do rozstania w 1973 roku. Film oparty jest na książce „Elvis and Me” napisanej przez Priscillę Presley w 1985 roku.

W filmie „Elvis”, w reżyserii Baza Luhrmanna, Priscilla – grana przez australijską aktorkę Olivię Deyong – jawi się jako niezależna i niebojaźliwa dziewczyna o drapieżnym, zaczepnym spojrzeniu, podkreślonym wyrazistym makijażem. W filmie S. Coppoli przedstawiona jest natomiast jako ofiara charyzmy wpływowego artysty, zaślepiona jego obietnicami i własnymi marzeniami. Pozbawiona głosu i własnego zdania, naiwna i samotna więźniarka króla rock’n’rolla w złotej klatce, z której nie ma odwagi się wydostać.

Widz tak do końca nie poznaje małżonki Elvisa Presleya, jej osobowość pozostaje tajemnicą. Gdy tylko piosenkarz pojawia się w jej życiu, wszystko zaczyna kręcić się wokół niego. Dziewczynę napędza nieodparte pragnienie bycia blisko artysty, rozpływa się w nim i traci siebie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*