Wiadomość dla prawie 50.000 osób

Niska stopa bezrobocia w listopadzie (6,6% – dane MRPiPS) sprawia, że rekruterzy coraz częściej sami zapraszają do procesu rekrutacji potencjalnych kandydatów.  Za pośrednictwem Wyszukiwarki Kandydatów wiadomość od rekrutera otrzymało w tym miesiącu 49 884 osób posiadających profil zawodowy na GoldenLine.

Jak wynika z analiz GoldenLine, wśród osób, które otrzymały wiadomość od rekrutera, 22% miało zaznaczoną na profilu specjalizację IT – Rozwój oprogramowania. Na drugim miejscu uplasowali się kandydaci z zaznaczoną specjalizacją Inżynieria (12% osób, które otrzymało propozycję pracy od rekrutera miało taką specjalizację) zaś na trzecim – ze specjalizacją Finanse/Ekonomia (10% otrzymujących propozycje pracy). Tuż za podium znaleźli się kandydaci ze specjalizacją Sprzedaż (9%), Obsługa klienta (9%), a także IT – Administracja (8%) (kandydaci mogą zaznaczyć na profilu więcej niż jedną specjalizację).

W listopadzie 2017 najwięcej ofert otrzymali kandydaci pomiędzy 27 a 35 rokiem życia (53% zapytanych osób była w tym wieku), zaś 23% osób, które otrzymały ofertę pracy od rekrutera, jest w wieku 36-45 lat. Na trzecim miejscu uplasowały się osoby pomiędzy 18 a 26 rokiem życia (wśród osób, które otrzymały ofertę pracy od rekrutera 16% jest w tym  wieku). Najwięcej wiadomości od rekrutera otrzymały osoby zamieszkałe w województwie mazowieckim (27%), śląskim (14%), dolnośląskim (13%), wielkopolskim (11%) oraz małopolskim (10%). Informacje te wskazują, że wciąż najwięcej pracowników poszukiwanych jest w dużych ośrodkach miejskich i aglomeracjach, takich jak Warszawa, Wrocław, Katowice, Poznań czy Kraków.

 

Większość kandydatów, którzy otrzymali wiadomość od rekrutera, posiada umiejętność obsługi pakietu Microsoft Office oraz prawo jazdy kat. B. Pozostałe często występujące umiejętności to m.in. znajomość języka programowania JavaScript (14%), SQL (12%) oraz Java (12%), a także znajomość programu AutoCAD (12%). Jak wynika z analiz GoldenLine, istotną rolę odgrywały również umiejętności miękkie. U osób, które otrzymały wiadomość od rekruterów, pojawiały się takie kompetencje jak zarządzanie zespołem (18%), obsługa klienta (10%) czy zarządzania projektami (10%). Znajomość języków obcych jest również istotna dla rekruterów. Wśród 49 884 osób, które otrzymały wiadomość bezpośrednio od pracodawcy, 52% włada językiem angielskim na poziomie podstawowym, dobrym lub biegłym. Innym często występującym językiem jest język niemiecki (zna go 19% użytkowników, którzy otrzymali wiadomość od rekrutera) oraz rosyjski (7% użytkowników).

 

GoldenLine to wiodący serwis rekrutacyjny, oferujący usługi z zakresu rekrutacji i employer brandingu. GoldenLine dostarcza kandydatom oferty pracy, informacje o ocenach pracodawców oraz umożliwia założenie profilu zawodowego. Pracodawcom oferuje dostęp do Wyszukiwarki Kandydatów, usługę rekrutacyjną Jobile, jak i możliwość zamieszczenia ofert pracy. GoldenLine wspiera firmy w obszarze employer branding poprzez doradztwo i szkolenia, możliwość założenia Profilu Pracodawcy jak i realizację kampanii marketingu rekrutacyjnego.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*