Wesprze każdego pracownika

Sytuacja na rynku pracy ma wpływ na nasze życie. Brak satysfakcji z wykonywanych obowiązków czy ciągłe poszukiwania lepszej oferty to częste wyzwania. OLX Praca przygotowało portal, który wesprze każdego pracownika w radzeniu sobie z codziennymi problemami.

Stopa bezrobocia na koniec grudnia 2019 r. wyniosła 5,2%. Mogłoby to wskazywać, że większość z nas nie ma problemów związanych z pracą. Mimo niewielkiego bezrobocia nie każdy jest usatysfakcjonowany swoją aktualną sytuacją zawodową. OLX Praca stworzyło na portalu praca.olx.pl nową kategorię – dla pracowników, która jest skierowana do wszystkich tych, którzy poszukują odpowiedzi na pytania związane z pracą i zatrudnieniem.

Według raportu firmy Lee Hecht Harrison DBM zmiana pracy jest dla większości z nas procesem bardzo trudnym, bądź trudnym (59% badanych wskazało te odpowiedzi). Co więcej, co trzecia osoba zwolniona z pracy potrzebuje trzech miesięcy na uzyskanie nowego zatrudnienia. Najwięcej osób, bo aż 23%, potrzebowało 4–6 miesięcy na znalezienie odpowiedniego dla siebie stanowiska. Proces poszukiwania zatrudnienia może być stresujący i czasochłonny, dlatego portal OLX Praca pomaga się do niego przygotować. Można tam znaleźć informacje dotyczące tego, co zrobić, żeby właściwie stworzyć dokumenty aplikacyjne, z jakich źródeł informacji na temat ofert korzystać oraz jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej, żeby wypaść korzystnie.

Prawo polskie ulega ciągłym zmianom. Według badania Grant Thornton niejasność i niespójność prawa zostało uznane przez 65% firm za czynnik utrudniający ich funkcjonowanie. Jeśli firmy czują się zagubione w tej kwestii, jak mają sobie radzić pracownicy? Wielu z nas ma wątpliwości względem tego, jak jesteśmy traktowani przez swoich pracodawców oraz jakie prawa nam przysługują. Stąd też na portalu będą pojawiać się odpowiedzi na nurtujące pracowników pytania, jak i informacje na temat zmian w prawie pracy.

– Zmiany na rynku pracy postępują znacznie szybciej, niż jeszcze parę lat temu. Wymaga to, zarówno od pracowników, jak i pracodawców, dużej elastyczności i zwinności w działaniu. Wzrost liczby freelancerów, popularność zawodów, które nie istniały jeszcze parę lat temu, np. związane z marketingiem internetowym, czy wzrost płacy minimalnej – żeby zniwelować poczucie zagubienia, warto być na bieżąco – wyjaśnia Anna Janowczyk, Business Development Manager z OLX.

A jak rynek będzie ewoluował w najbliższym czasie? Tego się dowiesz z portalu praca.olx.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*