W centrali, centrach i sklepach

Program letnich praktyk studenckich zorganizowanych przez Kaufland Polska miał na celu umożliwić młodym ludziom zdobywanie wiedzy i doświadczenia zawodowego. Ponad 70 studentów przez czas wakacji szkoliło się w wybranych działach w centrali firmy we Wrocławiu, centrach logistycznych i w sklepach w całym kraju.

Wyzwania, jakie stawia przed młodymi ludźmi rynek pracy, sprawiają, że zainteresowanie praktykami zawodowymi nieustannie rośnie. Pozyskanie praktycznej wiedzy i umiejętności, nawiązanie nowych kontaktów czy poznanie specyfiki przyszłej pracy to tylko namiastka korzyści, jakie są dla studentów najważniejsze.

Letnie programy praktyk to inwestycja w przyszłą karierę, która już na samym początku może okazać się strzałem w dziesiątkę – po programie sieć zaproponowała pracę 9 praktykantom, którzy pracują na pełen etat lub w niepełnym wymiarze godzin, co umożliwi im kontynuację nauki oraz zdobywanie cennego doświadczenia zawodowego.

  • Młodzi ludzie chcą pracować dla firm, które wsłuchują się w ich głos i dają przestrzeń do rozwoju – jest to z pewnością jeden z powodów, dla których program Kauflandu cieszy się tak dużą popularnością. Możliwość współpracy i dzielenia się z kolejnym pokoleniem naszą wiedzą to ważne doświadczenie nie tylko dla studentów, ale także dla naszych mentorów, będących ekspertami w swoich dziedzinach – mówi Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska.

W trakcie trwania praktyk została zorganizowana kolejna edycja konkursu „Innowacje na wakacje”, którego celem było przedstawienie pomysłów na optymalizację pracy. W trakcie uroczystego zakończenia praktyk wręczono 4 wyróżnienia i 4 nagrody główne dla najlepszych prac. Laureaci konkursu otrzymali nagrody w postaci bonów zakupowych w formie kart o wartości 500 zł każda oraz nagrody rzeczowe.

Poza praktykami letnimi sieć Kaufland Polska organizuje także stażowy program Absolwent, przeznaczony dla absolwentów wszystkich kierunków studiów bezpośrednio po ich ukończeniu lub z krótkim doświadczeniem zawodowym. Kolejna edycja programu ruszyła 1 października, a sieć przyjęła 11 osób w obszarze zakupu, sprzedaży oraz księgowości i finansów.

Dzisiaj zostanie uruchomiony proces rekrutacyjny do zimowej edycji programu, która rozpocznie się 2 stycznia 2022. Tym razem absolwenci znajdą ofertę pracy w obszarze zakupu w centrali we Wrocławiu oraz w marketach na terenie całej Polski.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*