Uwagi stanowią rozsądny kompromis

Biuro Poselskie Franka Sterczewskiego serdecznie zaprasza na konferencję prasową dotyczącą ochrony zieleni na Sołaczu, która odbędzie się dzisiaj o godzinie 11 na dużym mostku w poznańskim Parku Wodziczki, od strony restauracji Milano.

Przedstawiona zostanie petycja przygotowana przez mieszkańców i mieszkanki Sołacza dotycząca uwzględnienia przez Władze Miasta uwag złożonych przez Radę Osiedla Sołacz do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

W petycji czytamy m. in.: „Apelujemy o jak najszybsze zakończenie procesu opracowywania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla Sołacza i ich niezwłoczne uchwalenie przez Radę Miasta Poznania. Prace nad miejscowym planem zagospodarowania dla Sołacza toczą się już od ponad 10 lat. Dalsze ich przeciąganie spowoduje zabudowę i nieodwracalną degradację wielu terenów zieleni na Sołaczu, których ochrona leży w interesie całej społeczności Miasta Poznania. Uwagi uchwalone przez Radę Osiedla Sołacz zostały przygotowane we współpracy z mieszkańcami osiedla Sołacz, organizacjami społecznymi (m.in. stowarzyszeniem „Koalicja ZaZieleń Poznań”, stowarzyszeniem „Prawo do Przyrody”, kolektywem Rozbrat) i przedstawicielami ROD Bogdanka. Uwagi stanowią rozsądny kompromis, który nakreśla minimalny zakres ochrony miejsc ważnych przyrodniczo i kulturowo dla Poznania, z których większość znajduje się na terenach stanowiących własność Miasta Poznania.”

Fot. By Radomil talk – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1300583

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*