Jednak także dla naszych

Decyzją niemieckiego sanepidu, polscy skoczkowie nie wezmą udziału w konkursie w Oberstdorfie, inaugurującym tegoroczny Turniej Czterech Skoczni. Dowiedzieli się o tym z komunikatu medialnego.

W niedzielę wszyscy sportowcy przeszli badania na obecność koronawirusa. Pozytywny wynik miał Klemens Murańka, którego natychmiast odizolowano od pozostałych skoczków. Informacja ta spowodowała jednak spory chaos i nawet Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS), ani sztab naszej kadry nic nie wiedzieli o wyeliminowaniu Polaków z konkursu. Komunikat o zakazie wzięcia udziału w zawodach dotarł do skoczków około pięć godzin przed planowanymi kwalifikacjami.

Zarówno polska kadra, jak i zagraniczne ekipy, wypowiadają się negatywnie na temat kontrowersyjnej decyzji niemieckiego sanepidu. Piotr Żyła określił szyderczo w swoich mediach społecznościowych całą sytuację jako „Pozytywny kabaret”. Brak uczestnictwa polskich zawodników w konkursie z pewnością negatywnie wpłynie na oglądalność całego wydarzenia.

Turniej Czterech Skoczni to prestiżowe zawody, które odbywają się na przełomie grudnia i stycznia w czterech miastach: dwóch niemieckich (Oberstdorf, Garmisch-Partenkirchen) i dwóch austriackich (Innsbruck, Bischofshofen). Od lat Polacy zajmują wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej – w gronie zwycięzców turnieju są Adam Małysz, Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki. Nawet jeśli zawodnicy otrzymają zgodę na wzięcie udziału w zawodach w kolejnych miastach, to osiągnięcie zadowalających wyników będzie mało prawdopodobne.

AKTUALIZACJA, godz. 9.51

Agencje prasowe właśnie przekazały informację, że wszyscy polscy skoczkowie mają dziś negatywny wynik testów na koronawirusa. A to oznacza, że za ponad 6 godzin przystąpią do rywalizacji w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie.

Fot. https://vierschanzentournee.com/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*