Trzeci rok z rzędu w finale!

To był kapitalny tydzień dla utalentowanej młodzieży Enei Basketu Poznań. Podopieczni Cezarego Kurzawskiego dotarli aż do wielkiego finału Mistrzostw Polski do lat 19, w którym ostatecznie musieli uznać wyższość GTK Gliwice (75:88). Taki rezultat dał jednakże Basketowi zaszczytny tytuł wicemistrza Polski!

Trzeci rok z rzędu klubowi juniorzy starsi dotarli do finału MP U-19. Dwanaście miesięcy temu zespół Enei Basketu pokonał w nim WKK Wrocław (83:72), a rok wcześniej ALMS Start Lublin (78:70). Po zdobyciu dwóch tytułów mistrzowskich poznańscy koszykarze chcieli powalczyć o trzeci z rzędu medal i to się udało, choć droga nie była usłana różami.

Jak są cztery wyrównane drużyny, to potrzeba nieco szczęścia, decyduje dyspozycja dnia. W tym meczu były fale, ale w obie strony. Śląsk to dobra drużyna. Gra u nich Szymon Nowicki, który wrócił z Hiszpanii i mnóstwo innych zawodników, którzy trzymają poziom. Nasi chłopcy pokazali, że mają charakter, a to w sporcie jest niezbędne. Muszą być cechy wolicjonalne, taktyka, odpowiednia motoryka, ale bez charakteru ten powrót by się nam nie udało. Cieszymy się. To dla nas duży sukces. Trzeci rok z rzędu jesteśmy w finale i pokazujemy się jako drużyna, a zawodnicy przypominają, że potrafią dobrze grać i że mamy w klubie dobre szkolenie. Czy ten sukces już do nas dotarł? Nie ukrywam, że ja dzisiaj odpoczywam, bo był to trudny wyjazd, wiele emocjonujących gier. Teraz dochodzimy do siebie – mówi  trener Enei Basketu, Cezary Kurzawski.

Skład srebrnej drużyny Enea Basket Poznań: Aleks Najder, Jakub Kołodziński, Jan Nowicki, Jonasz Kluj, Igor Krajewski, Michał Tomaszewski, Kamil Długiewicz, Rafał Szpakowski, Szymon Buczkowski, Adrian Tomicki, Iwo Baganc, Mateusz Roszczka

MVP turnieju finałowego U-19: Filip Poradzki (GTK Gliwice)

Pierwsza piątka turnieju: Iwo Baganc (Enea Basket Poznań), Miłosz Majewski (GTK Gliwice), Jan Nowicki (Enea Basket Poznań), Szymon Nowicki (Exact Systems Śląsk Wrocław), Tymoteusz Sternicki (Energa GAK Gdynia)

Link https://we.tl/t-3KKM32KmaV  do wypowiedzi wideo trenera Cezarego Kurzawskiego (źródło: YouTube/Enea Basket Poznań).

Fot. Beata Brociek/Enea Basket Poznań

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*