10 świeczek na torcie. Gr(e)atulacje

Zapraszamy na nasze urodziny! Koncert na dziesięciolecie istnienia polsko-ukraińskiego zespołu Dagadana odbędzie się w Sali Wielkiej CK Zamek 18 listopada o godz. 18. Z tej okazji zespół zaprosił do współpracy Poznan Jazz Philharmonic Orchestra.

Nieprzeciętny koncert połączy dwie prężnie rozwijające się w Poznaniu sceny muzyczne, gromadząc na scenie 15 muzyków. DAGADANA od 2008 roku znakomicie łączy elementy polskiej i ukraińskiej kultury za pomocą jazzu, elektroniki i world music. Wszystko zaczęło się od spotkania na warsztatach jazzowych w Krakowie, gdzie wspólna fascynacja muzyką była zalążkiem przyjaźni i powstania zespołu. To właśnie do tych jazzowych korzeni odwoływać się będzie urodzinowy koncert, na którym usłyszymy różne utwory z czterech studyjnych krążków, a także zapowiedź nowego albumu. Wszystko to w aranżacjach Piotra Scholza i Dany Vynnytskiej.

Poznan Jazz Philharmonic Orchestra, która będzie towarzyszyć DAGADANIE podczas tego wyjątkowego wydarzenia, to zespół zrzeszający najlepszych poznańskich muzyków jazzowych młodego pokolenia. Ta istniejąca zaledwie od dwóch lat formacja już dziś może pochwalić się wieloma sukcesami. Koncerty działającej przy fundacji WeezArt, Poznan Jazz Philharmonic Orchestra są wydarzeniami nietuzinkowymi. Orkiestra wydała swoją pierwszą płytę zatytułowaną „Piotr Scholz:  Suite The Road”, którą nagrodzono wspaniałymi recenzjami, koncertowała na dwóch najważniejszych poznańskich jazzowych festiwalach – Era Jazz 2017 oraz Made in Chicago 2017. Przy okazji owych występów zespół miał okazję współpracować ze światowej sławy muzykami (m.in. Jean-Luc Ponty, Caroline Davis, William Lecomte, Junius Paul).

Oba zespoły są ściśle związane z Poznaniem i reprezentują światowy poziom muzyczny. Ich wspólny występ to gwarancja wirtuozerii i muzycznego fermentu. Wydarzenie z pewnością będzie unikatowe w skali ogólnopolskiej.

Organizatorzy: Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, Miasto Poznań, Narodowe Centrum Kultury, Fundacja Render. Wydarzenie wspierają: NRA Service, Brokers, Poltrakt, Klub Dragon, MJP Drukarnia Offsetowa. Bezpłatne bilety dostępne od 1.10.2018 w kasie CK Zamek (kasa czynna codziennie w godz. 10-21 tel. +48 61 64 65 260) i Klubie Dragon. Ich liczba jest ograniczona.

#poznanwspiera #fundacjarender #dagadana #poznanjazzphilharmonicorchestra #weezart
Projekt KONCERT BEZ GRANIC: DAGADANA i PJPO gra dla Wielkopolan dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*