Ten rynek ma szansę rozwoju

W dniach 18-21 maja w Warszawie odbyły się Targi Książki. Ich ósma edycja po raz kolejny zorganizowana została na Stadionie Narodowym w Warszawie. Program imprezy obejmował spotkania z autorami, debaty, konkursy, prezentację nowości wydawniczych. To jedno z najważniejszych wydarzeń kulturowych dla każdego miłośnika słowa pisanego.

Zwiedzający mogli spotkać się z ulubionymi autorami nie tylko polskimi, ale i zagranicznymi. Przybyło  800 wydawców z 32 krajów, ponad 1000 pisarzy. Remigiusz Mróz, Katarzyna Bonda, Katarzyna Puzyńska, Jarosław Grzędowicz,Szczepan Twardoch, Agnieszka Stelmaszyk, oraz Charlotte Link, David Lagercrantz, Samantha Shannon, Graham Masterton – te nazwiska, jedne z najgłośniejszych w ostatnich miesiącach, obrazują skalę przedsięwzięcia. Nie zabrakło również gwiazd i dziennikarzy, którzy w tym roku wydali swoje książki. Po raz kolejny impreza, która rozwija się dzięki profesjonalnej współpracy rynku wydawniczego z branżą targową ukazała, że rynek czytelniczy w Polsce ma szansę rozwoju.

W tym roku Warszawskie Targi Książki odwiedziło około 75 tysięcy osób, czyli o 5 tysięcy więcej, niż w ubiegłym. Ogłoszono nominację do tegorocznych nagród literackich GDYNIA i NIKE.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*