Szybciej do Wrocławia

Od kilku dni kierowcy jadący z Poznania do Wrocławia mogą korzystać z dwóch jezdni i dwóch pasów ruchów w każdą stronę, co jest standardem drogi ekspresowej. Ostatnie trzy fragmenty S5 oddane zostały do użytku 14 grudnia. 

Tego dnia w MOP Sierakowo odbyło się uroczyste otwarcie odcinków Poznań-Wronczyn, Wronczyn-Kościan Południe oraz Kościan Południe-Radomicko. Ich łączna  długość to ponad 50 km. Po ekspresówce można poruszać się z maksymalną prędkością 120 km/h. Dzięki temu z Poznania do Wrocławia dojedzie się teraz w ciągu 1,5 godziny. Na odcinku węzła Kościan-Południe do węzła Lipno obowiązuje ograniczenie 90 km/h. Nie zostało tam do tej pory zamontowane ogrodzenie, więc należy uważać na zwierzęta. Na otwartym fragmencie drogi ekspresowej S5 nie ma jeszcze żadnych stacji benzynowych, mają się one pojawić w przyszłym roku.   Łącznie ekspresówka ma 165 km na terenie Wielkopolski i kosztowała ponad 5 miliardów złotych.

– Ponad 50-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S5 od Poznania do Radomicka – czytamy na stronie www.koscian.net –  sprawia, że znacząco poprawia się komfort i bezpieczeństwo podróży między dwoma miastami: Poznaniem i Wrocławiem. Cieszy też to, że dwa spośród trzech udostępnianych odcinków są oddawane przed terminem. Dzięki temu można od dziś korzystać ze 160 kilometrowej komfortowej trasy pomiędzy stolicami Wielkopolski i Dolnego Śląska – powiedział na uroczystości przekazania tego odcinka S5 minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Fot. Jacek Olejniczak („Gazeta Kościańska”). Podziękowanie dla redakcji za udostępnienie zdjęcia do wykorzystania w portalu Sic!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*