Sztuką jest wydobycie diamentów

W Auditorium Maximum Wydziału Prawa i Administracji UAM odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla najlepszych liceów i techników w województwie wielkopolskim (w rankingu Perspektyw). Szkoły zostały ocenione w oparciu o  wyniki z matur i sukcesy na olimpiadach, a w przypadku techników także wyniki egzaminów zawodowych.

Pierwsze miejsce wśród najlepszych wielkopolskich techników zajęło Technikum Komunikacji w Zespole Szkół Komunikacji w Poznaniu. Dalej na podium znalazły się poznańskie Technikum Budowlane w Zespole Szkół Budownictwa nr 1 oraz Technikum nr 2 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni.

Jednym z prowadzących galę był prorektor UAM prof. Tadeusz Wallas, który uważa, że aby mieć najwyższą pozycję w rankingach, trzeba mieć dobrych kandydatów na studia.  Małgorzata Dembska powiedziała natomiast: ,, Nie uczymy dla rankingów. Najważniejsi są dla nas uśmiechnięci i zadowoleni uczniowie, którzy dobrze czują się w swojej szkole. Oni motywują nas do działania. Co do wyników osiąganych na olimpiadach, sztuką jest wydobycie diamentów, które znajdują się wśród naszej młodzieży’’

Na koniec uroczystości wyświetlony został film o Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Miał on na celu ukazanie maturzystom, że na studiach, oprócz nauki, jest wiele dodatkowych zajęć. Każdy znajdzie coś,  w czym chciałby się realizować poza uczelnią (gra w uniwersyteckiej orkiestrze, uprawianie różnego rodzaju sportów, śpiew w akademickim chórze, koła naukowe).

Fot. Patrycja Michońska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*