Sygnał został wysłany

Kiermasz „Filologowie dla Agnieszki” wprawdzie się  już odbył, ale to nie znaczy, że zbiórka została zakończona. Zostało jeszcze pięć dni do zakończenia „zrzutki”.

Koleżanki i koledzy dr Agnieszki Wagner w miniony wtorek w budynku Wydziału Neofilologii UAM zorganizowali kiermasz, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie dr Agnieszki Wagner. Do akcji przyłączył się również Uniwersytet Jagielloński, a głównym partnerem jest Fundacja Onkologiczna Nadzieja.

Dr Ewa Jarmołowicz-Nowikow powiedziała podczas kiermaszu, że „Agnieszka jest bardzo cenioną wykładowczynią, bardzo uzdolnioną naukowczynią, można powiedzieć, że szaloną. Otóż po napisaniu kolejnej książki, stwierdziła, że chce być ponownie studentką i podjęła studia na Wydziale Matematyki. Dzisiaj zbieramy pieniądze dla niej, ponieważ czujemy, że solidarnie chcielibyśmy Agnieszce pomóc”.

Podczas kiermaszu została zorganizowana aukcja, na której można było zlicytować nie tylko książki i obrazy, ale również oryginalny papirus z Egiptu, czy kolację indyjską. Na kiermaszu znalazło się też wiele rękodzieł i wypieków. Akcja „Filologowie dla Agnieszki” cieszyła się dużą popularnością nie tylko wśród studentów.

Specjalna aukcja charytatywna nazwana została protonową (walutą aukcji są protony), podobną nazwę nosi witryna internetowa : www.zrzutka.pl/protonem-w-raka, na którą jeszcze przez pięć dni można wpłacać pieniądze na operację dr A. Wagner, która pomoże  jej w walce z rakiem. Podczas kiermaszu udało się zebrać 16.000 złotych.

Dr Dominika Gortych,  pełnomocniczka dziekana do spraw promocji apeluje: „Kiermasz zorganizowany na Wydziale Neofilologii jest sygnałem, sygnałem który wysyłamy w przestrzeń, wysyłamy do wszystkich, do całej społeczności akademickiej miasta Poznania, sygnałem brzmiącym: przyłączcie się do zbiórki na rzecz Agnieszki Wagner, na rzecz jej leczenia zdrowia i życia. Potrzebujemy jeszcze 65 tysięcy złotych, to nie jest mała kwota. Liczymy na was.”

Fot. www.zrzutka.pl/protonem-w-raka. Cytaty: YouTube

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*