Stephen King znów pisze z synem

Książka będzie nosić tytuł „Sleeping Beauties” („Śpiące piękności”) i ukaże się jako wspólne dzieło króla horroru i jego młodszego syna Owena.

S. King jest najsławniejszym twórcą gatunku grozy oraz jednym z najlepiej zarabiających na świecie.  Jego książki rozeszły się w nakładzie 350 milionów egzemplarzy. Jest autorem ponad 50 powieści o zróżnicowanej tematyce. Do najpopularniejszych należą: „ Lśnienie”, „Zielona mila”, „Miasteczko Salem”, „Podpalaczka”, „Bastion” czy też 8-tomowy cykl „Mroczna Wieża”. Pisarz nie pierwszy raz współpracuje ze swoimi dziećmi. Joe Hill czynnie uczestniczył w powstawaniu antologii poświęconej Richardowi Mathesonowi oraz w krótkim utworze o tytule: „W wysokiej trawie”. Gdy kariera starszego syna nabrała rozpędu, S. King mógł skupić się na pomocy młodszemu. Owen doradzał ojcu w niektórych wątkach powieści „Doktor Sen”, „Pan Mercedes” i najnowszej „Koniec warty”.

Wspólne dzieło wciąż owiane jest tajemnicą. Na razie wiadomo jedynie, że akcja toczyć się będzie w więzieniu dla kobiet w zachodniej Wirginii. Pierwszy szkic jest już ukończony. S. King nie ukrywa, że praca z synami sprawia mu radość. „Lubię z nimi pracować, bo pasujemy do siebie”-  powiedział w 2014 roku w wywiadzie dla Goodreads.

„Śpiące piękności” to nie jedyny projekt autora. Wkrótce planuje dostarczyć nową dawkę strachu swoim fanom.

Fot: http://stephenking.pl/galerie/stephen-king/

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*