Słuchałam już trzy razy. Polecam!

Nocny Kochanek to zespół szczególnie zyskujący na popularności w minionych dwóch latach. Kapela, będąca alternatywnym projektem istniejącego od 12 lat Night Mistress, podbiła serca wielu młodych (i nie tylko) ludzi. Na czym polega jej fenomen?

Muzyka metalowa, niezależnie od odmiany, kojarzy się z głośnym graniem, ciężkimi brzmieniami, mrocznym wizerunkiem oraz patetyczną warstwą tekstową. Nocny Kochanek podchodzi jednak do procesu tworzenia dość niekonwencjonalnie, kreując nieco przerysowany wizerunek przedstawicieli subkultury metalowej, co stało się przedmiotem zarzutów pod adresem zespołu.

Epitet „Zdrajcy Metalu” jest jednak dla zespołu nie tylko powodem do dumy, ale i niekończącym się źródłem inspiracji. Zespół ma na koncie już dwie płyty: Hewi Metal Pany z 2015 roku oraz Zdrajcy Metalu, wydaną w styczniu tego roku. Muzycy bezwstydnie wyśmiewają napuszony wizerunek miłośników ciężkich brzmień, proponując coś lżejszego w warstwie tekstowej. Piosenki traktują o miłości, piciu alkoholu, imprezach, kobietach, jednak ujęcie tematu pozwala mniemać, że sami muzycy pochodzą do tekstów z dużym przymrużeniem oka. Chłopaki nie bez przyczyny bywają nazywani „polskimi Iron Maiden”, ze względu na wyczuwalną przez wielu inspirację brytyjską legendą.

Trwa kolejna trasa koncertowa zespołu, a jego popularność zespołu skłoniła organizatorów do zarezerwowania dwóch dni pod rząd na dwa koncerty w Poznaniu. Warto posłuchać Nocnego Kochanka na żywo. Słuchałam już trzy razy i serdecznie polecam!

Fot. Weronika Miksza

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*